Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu o 10 lat naziemnej koncesji głównego kanału TVN, podają Wirtualnemedia.pl. Decyzję - wynika ustaleń portalu - podjęto jednogłośnie. Informację tę podaje również portal tvn24.pl, informując o przyznaniu spółce TVN koncesji na kolejny okres 10 lat także dla programów TVN International i TVN Turbo.

Reklama

Obecna naziemna koncesja głównego kanału TVN wygasa 14 kwietnia 2024 roku. Nadawca zgodnie z przepisami na ponad rok przed tym terminem złożył wniosek o przedłużenia prawa do emisji - już w listopadzie

- Decyzję w podjęto jednogłośnie, było pięć głosów "za" i żadnego "przeciw". Przewodniczący też nie zgłosił zastrzeżeń - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prof. Tadeusz Kowalski z KRRiT. - Nie zdążyłem dopytać, dlaczego przez tyle miesięcy członkowie rady i przewodniczący stwarzali problemy, a na koniec wszystko poszło bardzo gładko, ale myślę, że odpowiedź mogłaby być ciekawa - dodał.

Rzeczniczka prasowa KRRiT potwierdza, że wszystkie koncesje zostały przedłużone jednogłośnie.

Za zagłosowali jednomyślnie członkowie obecnego składu Krajowej Rady, powołanego jesienią ub.r.: przewodniczący Maciej Świrski, Agnieszka Glapiak, Marzena Paczuska, Hanna Karp i prof. Tadeusz Kowalski.