Galaktyczny Benefis Hali Urania to uroczyste otwarcie zrewitalizowanej i zmodernizowanej Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie, które odbędzie się 15 grudnia. Wydarzenie będzie obfitować w różne atrakcje, takie jak koncert, na którym wystąpią polskie gwiazdy, takie jak Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański oraz zespół Czerwony Tulipan. Wieczór będzie przeplatany pokazami sportowymi i tanecznymi oraz laserowym show. Wszystko to na cześć miejsca, które od blisko pół wieku jest sportowym i rozrywkowym symbolem Olsztyna.

Reklama

Impreza jest darmowa, ale trzeba mieć bilet, by wziąć w niej udział. Wejściówki na to wydarzenie rozeszły się bardzo szybko z czego nie są zadowoleni mieszkańcy.

Dlaczego przyjęto takie rozwiązanie? Nie mam pojęcia. Dystrybucję biletów zorganizować można przecież było na wiele innych sposobów, doceniających i uwzględniających chociażby udział w miejskim wolontariacie czy gremiach konsultacyjnych, działalność w radach osiedli i organizacjach społecznych, uczestnictwo w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, a nawet konkursie fotograficznym. Można było występy rozłożyć na 3-4 dni koncertowe, zwiększając pulę biletów tyleż razy. Można było wiele rzeczy zamiast ćwiczenia jedynie refleksu i prowokowania późniejszego cwaniactwa - powiedział radny Paweł Klonowski w rozmowie z Gazetą Olsztyńską.

Reklama

Mieszkańcy poirytowani

Mieszkańcy Olsztyna są wyraźnie zirytowani, ponieważ nie mogli zarezerwować biletów. Wyrażają swoje niezadowolenie, między innymi, w komentarzach na profilu prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

Marcin wyraża swoje zdziwienie, pisząc: "Nie mogę uwierzyć, że o 12:00 już nie było miejsc, znowu rozdali swoim".

Magda natomiast zauważa: "To oszustwo… o 12.00 nie można było zarezerwować biletów, kilka sekund później wszystkie miejsca były już zarezerwowane!".

Jak długo trwała modernizacja Hali Urania?

Modernizacja Hali Urania w Olsztynie rozpoczęła się w lipcu 2021 roku. Pierwotnie planowano zakończyć prace w lutym 2023 roku, ale termin ten został przesunięty. Ostatecznie prace zakończyły się 16 października 2023 roku. Modernizacja trwała około 2 lata.