Jak informuje oławska policja, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 4 w nocy w miejscowości Mościsko. Śmierć poniósł 30-letni mężczyzna. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tego wypadku.

Reklama

Wypadł z drogi, staranował płot i uderzył w budynek

Jak informują mundurowi w swoim komunikacie opublikowanym na Facebooku, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem ibizą 30-letni mężczyzna podróżował z pasażerem. Jechał z Jelcza Laskowic w kierunku Oleśnicy. W miejscowości Mościsko, na łuku drogi pojechał prosto i po pokonaniu drewnianego ogrodzenia uderzył w ścianę budynku mieszkalnego.

Pomimo podjętej reanimacji, kierowca zmarł, odnosząc poważne obrażenia. Pasażer w stanie ciężkim trafił do szpitala. Policja ustala jego personalia; tożsamość pasażera na chwilę obecną nie jest znana.

Nikt z domowników mieszkających w budynku, w który wjechał seat, nie został ranny.

Czynności procesowe z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych trwały kilka godzin, w tym czasie przejazd drogą był utrudniony.

Policja apeluje o ostrożność

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

"Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli, ponownie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Pamiętajmy, że liczne kontrole prowadzone przez policjantów Ruchu Drogowego mają na celu dyscyplinowanie kierowców łamiących prawo i eliminowanie stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu" - czytamy we wpisie oławskich funkcjonariuszy.

"Na drodze nie jesteśmy sami - dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu" - podsumowują mundurowi.