W środę będzie pochmurnie, ale po południu trochę słońca będzie się można spodziewać na zachodzie kraju. Początkowo jednak na północy oraz wschodzie kraju wystąpią opady zarówno deszczu jak i śniegu. W woj. warmińsko-mazurskim oraz podlaskim przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 2 cm. Termometry pokażą od 2-3 st. C na północnym wschodzie kraju do 7 st. C na południowym zachodzie.

Reklama

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Porywisty wiatr

Wiatr w ciągu dnia będzie jeszcze porywisty na wschodzie i północy kraju, ale po południu nieco osłabnie. Nad morzem porywy wiatru mogą wynieść do 70 km/h, na wschodzie do 55 km/h. W najwyższych partiach gór, wiatr może wiać z prędkością 90 km/h, ale stopniowo słabł do 60 km/h.

Prognoza pogody na noc

W nocy ze środy na czwartek we wschodniej części kraju zachmurzenie będzie duże, miejscami umiarkowane. Na zachodzie, zwłaszcza po północy, wystąpią słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna wyniesie na północy i północnym wschodzie kraju minus 3 st. C, w centrum kraju około 0 st. C, do nawet 4 st. C na wschodzie.

W nocy na wschodzie kraju wiatr będzie słaby i powieje z południa oraz południowego zachodu. Podmuchy wiatru zaczną się nasilać na zachodzie i wyniosą 60 km/h. W górach wiatr osiągnie prędkość 110 km/h, powieje z południa i południowego zachodu.