W czwartek, późnym popołudniem, na ulicy Dworcowej w Górze (woj. dolnośląskie) miało miejsce zdarzenie.

Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 17:00, dotyczyło pożaru w pomieszczeniu wędzarni przylegającej do budynku handlowego - poinformował mł. bryg. Marcin Klefas, rzecznik prasowy KP PSP w Górze, w rozmowie z polsatnews.pl.

Reklama

Pożar rozprzestrzenił się na przestrzeń międzystropową w lokalu handlowym. Aby dojść do źródła ognia, strażacy wykonali otwory w dachu i tam podawano prądy wody. Niestety w wyniku silnego wiatru ogień rozprzestrzenił się na dach całego budynku - opisywał Klefas.

Na miejscu działało 24 zastępy strażaków. Prowadzili działania gaśnicze z wykorzystaniem trzech prądów wody z drabiny, czterech na dachu i dwóch wewnątrz budynku. Około 80 proc. powierzchni budynku uległo zawaleniu i zniszczeniu w wyniku pożaru.

Ewakuacja

Przed przybyciem służb ratunkowych przeprowadzono ewakuację. Wszyscy pracownicy i klienci opuścili zagrożoną przestrzeń. Niestety, podczas prowadzenia działań jeden ze strażaków doznał urazu.

Jeden strażak doznał urazu oka w wyniku wpadnięcia iskier pod hełm, pojechał na izbę przyjęć do Lubina - poinformował rzecznik prasowy KP PSP w Górze. Chociaż akcja na miejscu nadal trwa, ogień jest już opanowany i prowadzone są jedynie prace dogaszania.

W chwili obecnej na miejscu pracuje 14 zastępów straży pożarnej. Trwa akcja dogaszania. Szacujemy, że dogaszanie może potrwać jeszcze 2-3 godziny - przekazał polsatnews.pl mł. bryg. Marcin Klefas.