"Pożar magazynu meblowego przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Południowa część hali całkowicie objęta ogniem. W działaniach gaśniczych bierze udział 19 pojazdów pożarniczych" - przekazano w komunikacie.

Szczegółowe informacje w tej sprawie przekazał również Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń.

50 strażaków walczyło z pożarnej w Lublinie. "Hala całkowicie zniszczona"

Reklama

Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali przed godziną 2:00. Gdy dojechaliśmy na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty. Panowało intensywne zadymienie wydobywające się z zewnątrz, były popękane szyby w drzwiach. Przystąpiliśmy do działań gaśniczych. W związku z wysoką temperaturą w środku i dużym zadymieniem nie mogliśmy wprowadzić strażaków do hali, dlatego działaliśmy tylko na zewnątrz - poinformował rzecznik prasowy strażaków.

Reklama

St. kpt. Szacoń dodał, że w akcji uczestniczył również robot gaśniczy, za pomocą którego prowadzone były działania gaśnicze od wewnątrz. Wykonaliśmy otwory na dachu, żeby obniżyć temperaturę i odprowadzać gazy pożarowe - dodał.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowało 50 strażaków z 21 zastępów.