W poniedziałek do dyżurnego Komisariatu III Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie, według którego w jednym z mieszkań w dzielnicy Zaborze znajduje się pobity mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci i służby medyczne, lekarz stwierdził zgon.

Reklama

Mężczyznę śmiertelnie pobito

43-letnia ofiara miała obrażenia wskazujące na pobicie.

"Pracujący na miejscu policjanci wykonali szereg ustaleń oraz szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora i lekarza medycyny sądowej. Ustalili świadków, wykonali inne czynności mogące przyczynić się do odtworzenia przebiegu tego zdarzenia i zabezpieczyli obszerny materiał dowodowy. W efekcie tych działań kryminalni zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie przestępstwa" - podali mundurowi.

Podejrzany usłyszał zarzuty. Nie on jedyny

Podejrzany usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym i decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy. Nie jest jedyną osobą podejrzaną w sprawie śmierci 43-latka, zarzut nieudzielenia pomocy usłyszała 40-letnia kobieta, która była świadkiem pobicia.