"Łącząc się w bólu z rodzinami, które w działaniach wojennych straciły bliskich, Sejm RP oddaje hołd wszystkim żołnierzom, którzy zginęli w obronie Ukrainy oraz zamordowanym cywilom" - podkreślono w uchwale.

Wyrazy uznania Sejmu RP

"Mając świadomość, że Ukraina broni nie tylko swoich granic, ale również powstrzymuje rosyjski imperializm, Sejm RP składa wyrazy uznania i dziękuje za odwagę i waleczność narodowi ukraińskiemu oraz tej części społeczności międzynarodowej, która wspiera jego działania obronne" - wskazano.

Reklama

Izba wyraziła szczególne podziękowanie dla Polek i Polaków, którzy zaangażowali się i wciąż angażują w pomoc obywatelom Ukrainy.

Apel do państw NATO

Posłowie w podjętej uchwale zaznaczyli, że "od losów Ukrainy zależą dziś losy Polski i Europy". Zaapelowali także do rządów państw NATO i Unii Europejskiej o "wzmocnienie wszechstronnego wsparcia udzielanego Ukrainie, w szczególności o zapewnienie szybkich dostaw sprzętu wojskowego i amunicji, pozwalających na skuteczną obronę kraju przed agresorem".

Grzegorz Braun opuszcza salę

Reklama

Na nagraniu, które pojawiło się na platformie X (dawniej Twitter) widać posła Grzegorza Brauna, który w trakcie odczytywania treści uchwały opuszcza salę plenarną.