Zatrzymani w Holandii

Zatrzymani w Holandii Mariusz M. i Paweł W. zostali zatrzymani w Rotterdamie przez miejscowych policjantów, wspartych przez funkcjonariuszy z jednostki antyterrorystycznej. Na miejscu okazało się, że Mariusz M. posiada przy sobie sfałszowany dowód osobisty z jego zdjęciem, ale z danymi innej osoby.

Reklama

Obaj byli poszukiwani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych w ramach zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta ma powiązania z pseudokibicami jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

W najbliższym czasie, wobec Mariusza M. i Pawła W. zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Zatrzymania w Turcji

Kolejny poszukiwany wpadł w Turcji, podczas gdy próbował wylecieć ze Stambułu do Meksyku, na podstawie sfałszowanego dokumentu tożsamości. Jakub Z. był poszukiwany od blisko roku na podstawie listu gończego, Europejskiego Nakazu Aresztowania i Czerwonej Noty Interpolu. Mężczyzna był podejrzany o udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się handlem marihuaną i haszyszem.

Jakub Z. został już wydalony z Turcji i trafił do Polski, gdzie policjanci CBŚP zatrzymali go.

Kolejnym ściganym był Thomas K. Policjanci CBŚP poszukiwali go od października 2021 roku za przestępstwa narkotykowe oraz w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. "Łowcy cieni" CBŚP ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie Turcji. Dzięki współpracy z miejscowymi funkcjonariuszom Thomas K. został deportowany do Polski.