TV Republika przestała nadawać

Poważna awaria prądu miała miejsce w Warszawie w poniedziałek po godz. 14. Według informacji portalu Niezależna.pl, odcięta od prądu została m.in. Telewizja Republika, której siedziba zlokalizowana jest na warszawskiej Woli.

W wyniku awarii część odbiorców straciła dostęp do kanału na żywo w internecie i na platformach streamingowych.

Reklama

Awaria spowodowała, że nie działał stream stacji na YouTubie oraz w Canal+ Online. Problemy zgłaszali też widzowie Polsat Go.

Reklama

Awaria naprawiona. TV Republika znowu nadaje

Później w Telewizji Republika transmitowane były powtórki programów rozrywkowych stacji z informacją, że program na żywo wkrótce zostanie wznowiony. Tak się stało przed godz. 16.

Stacja wznowiła nadawanie, a na pasku pojawił się napis: "TV Republika nadaje - nie pozwolimy wyłączyć prawdy!".

Reklama

Naczelny TV Republika stracił posadę

W poniedziałek poinformowano też, że Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Telewizji Republika", stracił posadę. Do tej pory zasiadał w składzie Komisji ds. mediów i komunikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O usunięcie redaktora naczelnego Telewizji Republika z Komisji ds. mediów i komunikacji apelował niedawno Zbigniew Boniek. Był szef polskiej piłki nie gryzł się w język. Wygumkujcie szybko, bo wstyd jak cholera - napisał w mediach społecznościowych.