Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Zerwane dachy. Strażacy interweniowali

Jak przekazał rzecznik prasowy małopolskiej PSP mł. kpt. Hubert Ciepły, najwięcej interwencji dotyczyło uszkodzeń dachów.

Reklama
Reklama

Wichura zerwała dach z budynku mieszkalnego w miejscowości Zabłocie w powiecie wielickim oraz z budynku gospodarczego w miejscowości Charsznica w powiecie miechowskim.

Wichura nad Polską. Utrudnienia w ruchu

W niektórych miejscach występowały utrudnienia w ruchu z powodu powalonych drzew. Baner reklamowy porwany przez wiatr zablokował pas ruchu na ulicy Zakopiańskiej w Krakowie. Powalone drzewo zablokowało drogę m.in. w podkrakowskich Świątnikach i w Makowie Podhalańskim.

Wieczorem wiatr w Krakowie uspokaja się. Na niedzielę synoptycy nie przewidują w Małopolsce wichur, ale można spodziewać się przymrozków i opadów śniegu.

Drzewo wybiło szyby w pociągu

Pociąg relacji Katowice – Racibórz ze 105 pasażerami w środku nie zdążył wyhamować przed drzewem, które w niedzielę podczas wichury przewróciło się na sieć trakcyjną. Koleje Śląskie poinformowały, że wybita została przednia i boczna szyba. Pociąg po kilku godzinach dojechał do najbliższej stacji.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.15 na leśnym, trudno dostępnym odcinku trasy. Na miejsce przyjechał pojazd sieciowy, który usnął drzewo.

- W pojeździe znajdowało się wówczas 105 pasażerów, nikt nie odniósł obrażeń (…) Dzięki utrzymaniu napięcia skład dojechał z prędkością 5 km/h na stację Katowice Ligota, gdzie na pasażerów czekały zamówione pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej – poinformowały w komunikacie Koleje Śląskie.

Cała operacja trwała ponad trzy godziny, a w międzyczasie nad woj. śląskim przechodziła silna burza.