Pożar w Szczecinie

Do zwarcia instalacji elektrycznej doszło w dwunastokondygnacyjnym budynku przy ul. Świętoborzyców w Szczecinie. Ogień i zadymienie pojawiło się po godzinie 16 w lokalu na trzecim piętrze, a później także w innych mieszkaniach. Blok musiało opuścić około 40 osób.

Ewakuacja odbywała się w asyście strażaków i policji. Na miejsce zostanie podstawiony autobus, ponieważ warunki pogodowe są niesprzyjające – poinformował PAP około godz. 18 st. kpt. Franciszek Goliński z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Reklama

Dwóm osobom została udzielona na miejscu pomoc medyczna, ale nie zostały zabrane do szpitala – dodał.

Ewakuacja bloku była konieczna po tym, jak strażacy stwierdzili, że w kilku mieszkaniach pojawiło się zadymienie i iskrzenie przy skrzynkach elektrycznych.

O godzinie 16.14 wpłynęło zgłoszenie o zwarciu instalacji elektrycznej w mieszkaniu na trzecim piętrze. Ten lokator opuścił mieszkanie. Po ugaszeniu strażacy sprawdzali kolejne mieszkania i również zgłaszano zadymienie, iskrzenie przy skrzynkach – zrelacjonował st. kpt. Goliński.

Reklama

Miasto podstawiło autobus

Na miejscu pracuje osiem zastępów PSP oraz policja. Trwa sprawdzanie wszystkich mieszkań i oddymianie klatki schodowej.

Nie paliło się wyposażenie mieszkań, ale trzeba dokładnie sprawdzić, czy nie ma gdzieś zarzewia ognia – wyjaśnił dyżurny komendy miejskiej PSP w Szczecinie.

Ewakuowani mogą schronić się w autobusie, który podstawiło miejskie centrum zarządzania kryzysowego. W Szczecinie temperatura odczuwalna jest na poziomie 10-11 stopni Celsjusza.