Odnaleziono ciało nurka GROM-u

Rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych ppłk Mariusz Łapeta powiedział w sobotę, że priorytetem wojska było znalezienie ciała kolegi i godne go pochowanie.

- Ciało żołnierza zostało zlokalizowane, wciągnięte na motorówkę i przetransportowane na teren jednostki na Westerplatte - mówił PAP ppłk Łapeta.

Reklama

W sobotę około godz. 14 dowództwo generalne poinformowało na platformie X: "Z głębokim żalem powiadamiamy, że dziś zostało znalezione ciało naszego kolegi, operatora Jednostki Wojskowej GROM. Nurek zaginął w dniu 24.04. na Bałtyku. W poszukiwania zaangażowane były okręty MW oraz żołnierze i funkcjonariusze SG i Policji".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz napisał na X: "To był doświadczony żołnierz, profesjonalista, oddany przyjaciel, wspaniały człowiek. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia. Od początku wojsko wspiera najbliższych zmarłego żołnierza".

Reklama

Zaginięcie żołnierza Wojsk Specjalnych

Wojsko od środy nie przerywało poszukiwań żołnierza jednostki wojskowej GROM, który zaginął podczas ćwiczeń w Zatoce Gdańskiej.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w okolicach wyjścia z gdańskiego portu na wysokości plaży Westerplatte, gdzie od rana odbywały się ćwiczenia nurków wojskowych - trening był prowadzony ok. 800 metrów od jednostki.