Policja wystosowała apel do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność i zmniejszenie prędkości, zwłaszcza w rejonach lasów, nieużytków rolnych oraz pól.

Zwierzę na drodze

"W miejscach, gdzie drogi prowadzą przez lasy lub szlaki wędrowne zwierząt, kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia na jezdnię" - podano w komunikacie.

Reklama
Reklama

W ostatnim czasie policjanci odnotowali kilka zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej.

Zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny

Te incydenty są przypomnieniem, że niezależnie od pory roku, kierowcy powinni zawsze zachować ostrożność i być przygotowani na niespodziewane sytuacje.

Policja przypomina by nie lekceważyć znaków ostrzegających nas o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt. Należy pamiętać, że zwierzęta często przemieszczają się w grupach, a za jednym osobnikiem mogą przebiec przez jezdnię kolejne.

Co zrobić w razie zderzenia?

Gdy, dojdzie do zderzenia ze zwierzyną, należy zabezpieczyć miejsce: włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy i wezwać służby. "Nie powinniśmy zbliżać się do rannego zwierzęcia, gdyż może być ono agresywne i nas zaatakować" - ostrzega policja.