Policjanci postanowili wrócić do sprawy sprzed 24 lat. 15 października 2000 na ulicy Droga Dębińska doszło do usiłowania zabójstwa pracownicy korporacji taksówkarskiej. Zdarzenie ma swój początek na postoju taksówek przy ulicy Traugutta. Około godziny 19.20 do taksówki - granatowego volkswagena passata - wsiadł młody mężczyzna i zamówił kurs na Drogę Dębińską.

Reklama

Za kierownicą auta siedziała 60-letnia kobieta. Kiedy auto dotarło do celu, siedzący z tyłu pasażer wyciągnął długi nóż i zadał kierującej kilka ciosów, żądając jednocześnie wydania pieniędzy. Taksówkarka oddała puszkę z gotówką. Napastnik uciekł. Zraniona kobieta uruchomiła alarm antynapadowy, dzięki czemu szybko uzyskała pomoc i trafiła do szpitala. Rany, które zadał napastnik były tak poważne, że kobieta była w stanie zagrażającym życiu.

Poszukiwania młodego mężczyzny w kraciastej koszuli

Po zdarzeniu policjanci zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne i sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Według relacji pokrzywdzonej napastnik był bardzo młody (17-21 lat) i szczupły, miał ok. 175 cm wzrostu, trójkątną twarz i włosy w kolorze ciemny blond. Ubrany był w kraciastą koszulę i pomarańczowy T-shirt.

Pomimo wielomiesięcznego śledztwa funkcjonariuszom nie udało się wytypować i zatrzymać sprawcy.

Archiwum X wraca do sprawy, prosi o pomoc

Obecnie szczegółową analizą sprawy zajmują się policjanci z Archiwum X, którzy po raz kolejny analizują ślady kryminalistyczne zabezpieczone na miejscu zdarzenia. Szczególna uwaga śledczych skupiona jest na śladach biologicznych, które zawierają profil DNA sprawcy.

Policjanci proszą o kontakt osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego oraz osoby, które być może były świadkami zdarzenia lub mają o nim jakiekolwiek informacje, a wcześniej nie kontaktowały się z policją.

Informacje można przekazać oficerom operacyjnym Archiwum X pod nr tel. 572 900 236 lub mailowo: archiwum.x@po.policja.gov.pl.

policja.pl