Piotr Nowak ma 39 lat, jest dziennikarzem, który prowadzi m.in. program Dziennik Sportowy na Dziennik.pl. O sporcie nie tylko opowiada - jego pasją jest pływanie długodystansowe. W ostatnich latach przepłynął m.in. Zalew Wiślany (z Tolkmicka do Krynicy Morskiej, 9 km), jezioro Mamry (7 km), czy w maju 2024 - Jezioro Gaładuś (z Polski na Litwę, 2,4 km).

Reklama

Pływając wspiera zwierzęta i potrzebujących

Wyzwania sportowe i bicie rekordów łączy z działalnością charytatywną. Wspierał w ten sposób m.in. pomagającą uchodźcom Fundację Ocalenie, czy opiekujące się psimi seniorami organizacje: Duch Leona i Staruszkowo.

Kocham zwierzęta i świadomość, że w schroniskach przebywają czujące istoty, które nie mają domu, bliskiej osoby, które cierpią na brak uwagi i miłości, jest dla mnie sytuacją wołającą o działanie. Zastanawiałem się jak mogę im pomóc. Mógłbym zrobić przelew na konto i oczywiście tak zrobię, ale sztuką jest zachęcić do pomagania innych, generując efekt skali i właśnie za pomocą moich pływackich startów staram się to robić - mówi Piotr Nowak.

Schronisko, choć komunalne, bardzo potrzebuje wsparcia, szczególnie jeśli chodzi o psich seniorów, nad którymi opieka jest kosztochłonna.

Reklama

Schronisko w Sosnowicach potrzebuje pomocy

Każdy grosz liczy się tutaj szczególnie ponieważ te starsze i schorowane psy mają małe szanse na adopcję- mówi dla Dziennik.pl Barbara Leszczyńska, wolontariuszka przy schronisku w Sosnowicach.

Najbardziej potrzebujemy karmy mokrej z dużą zawartością mięsa. Podawane są w niej leki dla psich seniorów, których obecnie mamy ponad trzydzieści. Bieżące koszty utrzymania psów w schronisku takie jak koszty suchej karmy - pokrywa samorząd, natomiast są takie ponadpodstawowe koszty typu dojazdy na diagnostykę i leczenie psich seniorów i chorowitków, zakup środków higienicznych pooperacyjnych, kołnierzy, mat chłodzących, czy też środków dezynfekujących, których używamy w schronisku duże ilości - wyjaśnia wolontariuszka. Piotr Nowak apeluje do wszystkich kochających zwierzęta o przekazywanie wsparcia na numer konta 50 9376 1011 2004 0004 1032 0001.

Ostatnie 50 metrów "pieskiem"

Piotr Nowak zapowiada, że ostatnie 50 metrów trasy pokona “pieskiem". W ten sposób chciałbym oddać hołd wszystkim dzielnym futrzakom przebywającym w schroniskach. Myśl o tym jak ważne jest wspieranie zwierząt towarzyszy mi podczas moich treningów, będę mieć to w głowie również pokonując kilometry na Zalewie Kamieńskim - wyjaśnia. Start: środa, 29.05, godz. 16:00, port w Międzywodziu. Meta: ok. godz. 17:45, marina Kamień Pomorski.