Dziennik Gazeta Prawana logo

Strzały pod szkołą w Małopolsce. Celowali w ucznia

27 maja 2024, 20:11
[aktualizacja 27 maja 2024, 20:44]
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
polska policja
Strzały pod szkołą w Małopolsce. Policja namierzyła sprawców/ShutterStock
Pod Zespołem Szkół w Libiążu w województwie małopolskim doszło w poniedziałek rano do strzelaniny. Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności oraz motywów tego zdarzenia.

Zgłoszenie dotyczyło rzekomego postrzelenia jednej osoby w okolicach szkoły. Strzały miały paść z białego samochodu w kierunku 19-letniego ucznia ZS w Libiążu - mówi w rozmowie z KCH24.info rzeczniczka chrzanowskiej policji st. asp. Iwona Szelichiewicz.

Kiedy na miejsce dotarli funkcjonariusze, okazało się, że na szczęście nikt nie został ranny. Policja w tej sprawie zatrzymała trzech mężczyzn. Trwają czynności, ustalane są szczegóły i okoliczności zdarzenia.

Funkcjonariusze przesłuchują świadków zdarzenia. Według wstępnych ustaleń, w samochodzie było prawdopodobnie dwóch mężczyzn. Jeden z nich - jak relacjonowała rzecznik prasowy - miał oddać "strzał lub strzały przedmiotem przypominającym broń w kierunku 19-letniego ucznia". Zabezpieczona została gumowa kula, która to prawdopodobnie uderzyła ucznia w udo. Strzał nie spowodował dużych obrażeń. Karetka przyjechała na miejsce, ale okazało się, że poszkodowany nie wymagał pomocy medycznej - powiedziała Szelichiewicz.

Śledczy ustalają, co było motywem działania sprawców oraz to, czy znali się z ofiarą.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj