Zmarł prof. Stefan Wojtas Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Dyrekcja, grono pedagogiczne uczniowie oraz pracownicy Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie zawiadomili, ze 27 maja 2024 r. odszedł Stefan Wojtas. W nekrologu napisali: Człowiek wielkiej wiedzy, kultury, o mężnym i pojemnym sercu, który swoje artystyczne i zawodowe życie poświęcił społeczności Naszej Szkoły i jej Młodzieży. Nic nie ukoi naszej rozpaczy i poczucia pustki…

Reklama
Inne

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we wpisie na platformie X wskazało, że wkład Stefana Wojtasa w rozwój polskiej muzyki i edukację młodych talentów był ogromny i pozostanie niezapomniany. "Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Stefana Wojtasa, wybitnego pianisty i pedagoga. Jego ogromny wkład w rozwój polskiej muzyki oraz edukację młodych talentów pozostanie niezapomniany. Składamy wyrazy współczucia rodzinie oraz osobom, którym był bliski" - napisał resort kultury w środę na platformie X.

Uroczystości pogrzebowe

Pożegnalna Msza Święta w intencji zmarłego prof. Stefana Wojtasa odbędzie się w Bazylice Mariackiej w Krakowie4 czerwca 2024 r. o godz. 11:30.Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Nowotarskiej 37 w Zakopanem, 5 czerwca 2024 r. o godz. 13:00.