Jak informuje IMGW nad Europą północno-zachodnią, centralną aż po basen Morza Śródziemnego dominuje wyż. Pogodę w pozostałej części kontynentu kształtował będzie rozległy niż znad Morza Barentsa i związany z nim front atmosferyczny. Nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy, jedynie północna część nadal pozostanie na skraju niżu z centrum nad Morzem Barentsa. Nad krajem będzie zalegać chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy oraz w górach okresami pochmurno i miejscami przelotny deszcz. Na szczytach Tatr również śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna od 11 st C na Mazurach, Suwalszczyźnie i Kaszubach do 16 st C na Dolnym Śląsku, w centrum kraju od 12 do 14 st C. Na szczytach Tatr i Karkonoszy od 1 do 4 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo w górach i na wybrzeżu porywisty ( w porywach do 50 km/h) z kierunków zachodnich.

W nocy od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i postępujące w głąb kraju opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st C lokalnie na południowym wschodzie, 7 st C w centrum kraju do 10 st C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo - zachodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st C, jedynie na północy chłodniej od 10 do 12 st C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach prawie w całym kraju do 60 km/h, południowo-zachodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni. Na szczytach gór wiatr silny, w porywach 60-80 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Nadal chłodno. Temperatura maksymalna 13 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. min. 6 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu. Temp. maks. 14 st C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni,