Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Gorzej niż w Indiach? W Warszawie zamknęli stację metra

21 marca 2012, 12:43
Stacja została zamknięta w związku z budową przejścia między pierwszą a drugą linią metra
Stacja została zamknięta w związku z budową przejścia między pierwszą a drugą linią metra / Newspix / pawel stepniewski
Są komunikaty, są informacje, ale i tak chaosu nie udało się uniknąć. W Warszawie zamknięta została stacja metra Świętokrzyska. Podróżni rzucili się zajmować miejsca w autobusach i tramwajach. Na przystankach działy się iście dantejskie sceny.
Reklama
Reklama
Tematy:
pasażer autobus Świętokrzyska Warszawa komunikacja transport utrudnienia metro stacja tramwaj

Powiązane

Reklama

Komentarze(45)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • euro
    2012-03-21 17:35:19
    Brawo 'BABCIA KLOZETOWA'

    Trafny wpis - NIC DODAC...NIC UJAC!
    0
  • J-23
    2012-03-21 15:36:12
    niech żyje bufetowa
    0
  • PiS be with you
    2012-03-21 14:25:26
    POlska w rozkladzie... POdziekowac POdlemu Tuskowi i Gazowej Hani a tu macie jeszcze lepszy przyklad... trwa strajk na lotnisku w Warszawie, a lotnicy maja sprawdzac stan techniczny samolotow... tylko czekac na nastepna katastrofe...

    Trwa strajk inżynierów i mechaników lotniczych zatrudnionych w spółce LOT AMS. Władze spółki zapewniają, że pomimo strajku bezpieczeństwu pasażerów nic nie zagraża. W zastępstwie przeszkolonych pracowników technicznych przeglądy samolotów wykonują jednak… piloci. To kuriozalna sytuacja i zagrożenie dla życia pasażerów – twierdzą pracownicy LOT.

    Od niedzieli strajkują działacze Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego (ZZNPL). Chodzi o pracowników spółki LOT AMS, czyli bazy technicznej wydzielonej przed dwoma laty ze struktur PLL LOT. Pracownicy ci na co dzień zajmują się m.in. sprawdzaniem stanu technicznego samolotów. Strajkujący domagają się przywrócenia utraconych dodatkowych świadczeń finansowych, czyli ok. 2 tys. zł dla osoby, oraz skrócenia czasu pracy.

    W tej chwili pracownicy są zbyt obciążeni obowiązkami, a z powodu przemęczenia łatwo o błąd – przekonują związkowcy. Władze LOT AMS od początku strajku zapewniają, że ruch odbywać się będzie bez zakłóceń. Rzeczywiście samoloty latają. Ich stan techniczny badają… piloci. Specjalną instrukcję w tej sprawie wystosowały władze spółki. „W przypadku rozpoczęcia akcji protestacyjnej przez personel obsługi technicznej LOT AMS, polecam członkom załóg lotniczych wykonywanie kontroli przed każdym lotem z WAW (Warszawy – red.)” – czytamy w dokumencie.

    – To chora sytuacja. Władze spółki przed każdym lotem każą nam sprawdzać, czy samolot jest sprawny – nie kryje oburzenia jeden z doświadczonych pilotów PLL LOT. – Oczywiście, widoczną awarię możemy wykryć. Są jednak pewne elementy techniczne, które zbadać może jedynie mechanik. Nie wyobrażam sobie, żeby taka sytuacja potrwała dłużej – dodaje nasz rozmówca.

    Wydaje się więc, że kuriozalna sytuacja potrwa do końca strajku. Kiedy to będzie, zależy od rozmów między protestującymi a zarządem LOT AMS. Władze tej spółki w poniedziałek przekonywały, że akcja protestacyjna jest nielegalna. Wczoraj podjęły jednak rozmowy z protestującymi. Ci ostatni odmawiają komentarza. – Rozpoczęliśmy z zarządem LOT AMS rozmowy na temat naszych postulatów. Dla dobra sprawy, do czasu ich zakończenia, nie będziemy rozmawiali z przedstawicielami mediów – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Robert Skalski, przewodniczący ZZNPL.

    O sprawę zapytaliśmy rzecznika LOT Leszka Chorzewskiego. „Zarząd nie wydał takiej instrukcji. Szef Pionu Lotniczego zobowiązał jedynie załogi do robienia przeglądów przedstartowych zgodnie z instrukcją operacyjną, dokumentem zatwierdzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Przegląd taki polega na obejściu samolotu dokoła i stwierdzeniu, czy nie ma mechanicznych uszkodzeń, które mogą powstać np. poprzez zderzenie z pojazdem lotniskowym. Procedura sprawdzania samolotu przez załogi jest całkowicie w ich kompetencjach i jest zgodna z przepisami. Jest to standard stosowany na całym świecie i normalna czynność obsługowa” – czytamy w piśmie rzecznika LOT.
    Tak rzad dba o was POmatoly.
    0
  • BAWÓŁ
    2012-03-21 14:26:47
    ALE BYDŁO
    0
  • afrikanner
    2012-03-21 13:30:51
    A jak przebiega Dzień Gniewu w stolicy?
    0
  • artek
    2012-03-21 17:44:38
    W Olsztynie w mpku też często stoi się "w drzwiach"
    0
  • hulajnoga
    2012-03-21 13:31:04
    a TO WSZYSTKO ;by sie wam ziomale DOBRZE ZYLO!

    warsafka to WIOCHA 110%
    0
  • Trzpiotka
    2012-03-24 09:49:22
    A najlepsza jest bufetowa,bo posiłkuje się widzeniami z duchem świętym.Brawo Warszawiacy! Byle tak dalej.No i kupcie sobie rowerki zawczasu.To i zdrowo i pręczej, niż metrem.No i szybciej dojedziecie do wymarzonej Europy
    0
  • Q
    2012-03-21 22:10:28
    A w ślad milionowe premie w ratuszu będą.
    0
  • AS
    2012-03-21 17:47:26
    Bardzo prosze wsiuny z PISu o nie wtracanie sie do naszych spraw warszawskich!
    0
  • kocher
    2012-03-21 13:29:59
    w indiach dają sobie radę, to tu ta ciapowata masakra rządowa nic nie potrafi.
    0
  • gosc
    2012-03-21 13:19:42
    Na Euro bedzie jeszcze wiekszy cyrk .Co na to bufetowa?
    0
  • wiesniak
    2012-03-21 13:22:30
    coz za bydlo i to w stolicy
    0
  • Warszawiak
    2012-03-21 13:33:11
    Taką nam gospodynię wybrali przyjezdni Warszawiacy, którzy i tak na weekend wracają do swoich wiejskich domów.
    0
  • stary telewidz
    2012-03-21 13:52:47
    No odpowiedzialni dyrektorzy bufetowej, szykujcie się, szefowa za ten bałagan, zresztą jak za każdy, ozłoci was kolejnymi dziesiątkami tysiącami złotych premii. Z naszych, publicznych pieniędzy. Nie pierwszy i nie ostatni raz wywalając ogromne sumy w błoto. Ciekawe, że nikt jej nie rozlicza?
    0
  • Paw królowej
    2012-03-21 13:57:53
    dobrze wam tak lamusy
    0
  • srutu tutu
    2012-03-21 14:00:17
    Dziennik to podobno "poważna" gazeta. Jak można wypisywać takie brednie.
    0
  • think positive!
    2012-03-21 14:02:57
    Ale nie było kanarów! -Allways look on the bright side of life... :)
    0
  • warszawianin
    2012-03-21 13:57:49
    Należało się tej wsiowej stonce, burakom, homontom przepoconym, co do stolycy tak się pchały i na bufetową zagłosowały!
    Najważniejsze żeby nie rządził Kaczyński!
    Stadion Polonii Wojciechowski chce za własne pieniądze budować, bez grosza z miasta i na to nie ma zgody.
    Natomiast Walterowi w pepsi arenę wpompowała tyle, że Kaczyńskiego to chyba by łamali kołem i włóczyli końmi za połowę tej kasy.
    0
  • la
    2012-03-21 14:27:42
    ale za to wiocha z całej Polski robi w stolycy. nienawidzę Warszawy. jeżdżę tam jak naprawdę muszę. na szczęście muszę rzadko. a na drodze nigdy nie wpuszczam samochodów na warszawskich blachach.
    0
  • OLO
    2012-03-21 14:43:46
    la
    NIKT TAKIEJ WREDNEJ I BRZYDKIEJ MORDY BY DO WAWY NIE WPÓŚCIŁ WIĘC NIE OSZUKUJ ŻE TAM KIEDYŚ BYŁAS
    0
  • @think positive
    2012-03-21 14:41:34
    Jak juz 'szpanujesz' po angielsku - ROB TO Z GLOWA - albo nie rob wcale, bo JUZ CIE WYSMIALI!!
    0
  • Johny Bravo
    2012-03-21 14:44:57
    Nie róbmy polityki. Winni są tego wszystkiego niewątpliwie nienawistny Jarosław Kaczyński i niedoszły prezydent miasta Warszawy Pan Czesław Bielecki, który przegrał z HGW ostatnie wybory. Niech żyje HGW! Niech żyją wyborcy PO!
    0
  • wiesniak
    2012-03-21 15:06:16
    wiadomo jak na ZADUPIU hahahaha
    0
  • rypioze
    2012-03-21 16:05:23
    Brawa dla HGW.Wybrać ją na następną kadencję albo nawet na dożywocie.
    0
  • la do analfabety OLO
    2012-03-21 16:12:49
    la do analfabety "OLO"
    "wpuścić" a nie "wpóścić". Ogranicz się do prostych czynności fizjologicznych. wpisy na forum cię przersastają.
    0
  • Tade
    2012-03-21 16:20:59
    Realizacja projektów infrastrukturalnych (drogi, metro) to u nas niestety tylko okazja do ciemnych interesów. Kto pamięta, że jeszcze przed II wojną Prezydent Starzyński opracowywał plany metra? Jemu by się udało. Wojny i wiele lat rządów komuny zniszczyły polskie elity. Kto teraz jest uczciwy i może zarządzać naszym wspólnym majątkiem? Obecna ekipa? Palikot, Biedroń, Grodzka i spółka? Śmiech na sali.
    0
  • 007
    2012-03-21 16:23:00
    O co chodzi matoły warszawskie, przecież rudu matoł powiedzial Polska w Budowie więc mord. w kubeł i po.pychać
    Gratuluję warszawiakom głupoty w doborze kadry w ratuszu. Jutro Bufetowa położy wam smalec, a wy będziecie go po.łykac mlaskając, że i tak dobrze bo przecież jak by IV RP to wam nawet polędwica była by nie do strawienia.
    0
  • zwykly czlowiek
    2012-03-21 16:26:19
    rzadamy poszanowania prawa i prawdy. My ludzxie Solidarnosci nie damy sobie zamknac ust , gdzie jest tv Trwam na multipleksie . Prowadzcie badania Ofiar Smolenskich profesjonalnie . Stop dla cenzury dosyc tv Szczepanskiego, lub dworaka ze sluzby chrabbi-ego. Czy w PO to same niudaczniki np HGW, czy tuseh ktory spotyka sie z plastikowym p.
    0
  • książe
    2012-03-21 16:31:41
    vivat peło. vivat bufetowa z normalnego w miarę miasta europejskiego bufetowa zrobiła bangladesz. młodzi wykształceni cieszcie sie
    0
  • niech nam żyje bufetowa
    2012-03-21 17:02:10
    gronkowiec walec PO warszawce POjechał !
    no to trzeba się leczyć, na nóżkach dla zdrowia PObiegać,
    no i cieszyć się szczęsciem na zielonej wyspie>
    0
  • fduPO im
    2012-03-21 16:54:15
    mają tukowe lizydupy bufetową na urzędzie to mogą zapieprzać
    na piechotę, no i pies im mordę lizał !!!
    0
  • WAW
    2012-03-21 16:57:52
    PRZYNAJMNIEJ COS ROBIA I BUDUJA, A TEN NIEUDOLNY LECH KACZYNSKI NIC TU NIE ZROBIL PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA SWOJEJ WARSZAWSKIEJ 'PREZYDENTURY'... A NIE PRZEPRASZAM, ZROBIL JEDNA RZECZ - ZAPASC W INWESTYCJACH...
    0
  • jajko na twardo
    2012-03-21 17:15:22
    ale oczywiście Hanka jest zadowolona
    0
  • r46
    2012-03-21 17:23:28
    DZIŚ DZIEŃ GNIEWU ludzie mają wyjść na ulice żeby manifestować więc trzeba im utrudnić dojazd.
    0
  • @WAW
    2012-03-21 17:30:31
    POmatolski PRZYGLUPIE!

    Wylacz Caps Lock - i tak jedynie gnojowke rozlewasz na forum!
    0
  • KASZANKA
    2012-03-21 17:31:51
    do WAW

    IMBECYLU z pelo!

    CO ROBIA NIEROBY RZADOWE???

    Sprzedaja ten nieszczesny kraj!
    0
  • BABCIA KLOZETOWA
    2012-03-21 17:32:40
    GRATULUJE WARSZAWIAKOM ZWYCIESTWA ICH ULUBIONEJ PARTII. PRZYJEMNIE TAK STAC W KUPIE, BO CIEPLEJ I RAZNIEJ I SWOJSKO I MOZNA JEDNOCZYC SIE PRZECIWKO PiS I KOSCIOLOWI. A NADE WSZYSTKO KUPA SMIERDZI I NIKT JA NIE RUSZY.
    0
  • BUFET_MIŚ
    2012-03-21 17:58:56
    Wiwat dzień pieszego pasażera!
    Niech żyje MIŚ zorganizowany przez bufetową!
    bardzo tanio! Po kosztach jedynie!
    0
  • wkurkowy
    2012-03-21 18:48:28
    To tylko pokazuje jak metro jest potrzebne! Urzędasy powinny dostać po lampach, że tak się wlecze rozbudowa!
    0
  • tumanolandia
    2012-03-21 19:09:47
    a co to? korporacyjnych niewolników wygoniono z podziemi, nakazano wyjść na słonce, powietrze? Predko, prędko, do roboty, zapi... na bank i bankierów, wszystko w kredycie. Prędko do roboty, nawet na hulajnodze, bo przełożony stwierdzi, że słaba motywacja. I wywali z pracy i skonczy się rodzinka i oszukiwanie się, że kto mnie kocha i komuś na mnie zależy. a bank bacznie obserwuje.
    0
  • olo
    2012-03-21 20:43:48
    niech nam żyję i się rozrasta PO i jej hałastra !!!
    0
  • Do bd groznego wariata embecyla
    2012-03-22 01:18:16
    Do bd Wariacie do domu wariatow dopuki Ci w czape nie przywala .
    0
  • bd
    2012-03-21 22:56:45
    a jakis kur.wa idiota z polskiego rzadu mowil , ze teraz 'polnische wirtschaft' to synonim polskiej super-technologii i polskiej super-organizacjii! a podzielic ta kur..we-polske pomiedzy Niemcy im Rosje i sie poprawi!
    0
  • Tomek
    2012-03-21 23:03:49
    Kto normalny jeździ pociągami. Chyba tylko wyborcy tuska - studenci. Poza tym co to za utrudnienia. Wygląda jak jakiś tłok. minuta, dwie i pewnie bedzie rozładowany. Jak ktoś jeździ PKP to nie takie rzeczy wytrzyma.
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama