Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Niemieckie szkło, chiński certyfikat… Tak się w Polsce robi teraz bombki. GALERIA

24 grudnia 2015, 08:30
- "Nie ma w Polsce możliwości pozyskiwania surowca do produkcji bombek" – skarży się rozmowie z dziennik.pl Błażej Prus, dyrektor sprzedaży eksportowej firmy Vitbis z siedzibą w Złotoryi; przedsiębiorstwo działa od 1953 roku. – "Zmuszeni jesteśmy kupować szkło głównie od hut niemieckich, bo tam opłaca się nadal utrzymywać linie technologiczne. Podobnie jest na Węgrzech i Białorusi, gdzie przemysł hutniczy nie ma tak wysokich barier wejścia na rynek" – dodaje.
- "Nie ma w Polsce możliwości pozyskiwania surowca do produkcji bombek" – skarży się rozmowie z dziennik.pl Błażej Prus, dyrektor sprzedaży eksportowej firmy Vitbis z siedzibą w Złotoryi; przedsiębiorstwo działa od 1953 roku. – "Zmuszeni jesteśmy kupować szkło głównie od hut niemieckich, bo tam opłaca się nadal utrzymywać linie technologiczne. Podobnie jest na Węgrzech i Białorusi, gdzie przemysł hutniczy nie ma tak wysokich barier wejścia na rynek" – dodaje. / PAP / Leszek Szymaski
Konkurencji z Chinami, nie wytrzymały, ale na zagranicznych rynkach nadal święcą triumfy - znajdują się w ścisłej czołówce. Polscy producenci bombek - bo o nich mowa - zmuszeni są jednak surowiec kupować od Niemców, a o certyfikat starać się w Chinach i Indiach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Polska święta USA produkcja bombek dorota kalinowska huta jak się robi bombki bombki Niemcy choinka bombka pieniądze Produkcja bombek i ozdób choinkowych

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • I tyle
  2015-12-24 10:08:39
  To się dopiero zorientowałeś po 25 latach że jesteś w obozie pracy na chwałę Niemca. W latach 90 nie budowano druk z powodu sprzedaży infrastruktury przemysłowej przykładem są dawne polskie cementownie, one teraz pracują na PKB Niemiec.
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • siala
  2015-12-24 11:55:14
  Tak z Komunistów trzecia RP zrobiła kapitalistów i pewnie nie widzą różnicy,likwidacja prywatyzacja ,byle pozbyć się problemu jak tym zarządzać.Demokracja tylko dla wybranych i bicie piany.
  1
 • Filip
  2015-12-25 03:59:31
  Polskie bombki sa najładniejsze na świecie, wie to np cała Ameryka, nawet w Australii najpiękniejsze sa te z Polski. Trzeba sie tym chwalić i o tym pisać jak najcześciej, a nie rozprzestrzeniac negatywne informacje.
  1
 • slowianka
  2015-12-24 11:52:59
  A gdzie POLSKIE k.....................a tak sie pytam ?
  2
 • ala
  2015-12-24 15:34:47
  czyli co okradali polske razem z nimi
  2
Reklama

Zobacz więcej

Reklama