• Beniamin Netanjahu i Władimir Putin
  8
  14
  J utro premier Izraela Binjamin Netanjahu spotka się z Władimirem Putinem. Z tego faktu można by wyciągnąć wniosek, że władze w Jerozolimie chcą zrównoważyć relacjami z Rosją straty wywołane kryzysem z Polską i zastąpieniem szczytu V4+Izrael serią bilateralnych spotkań bez naszego udziału. To byłby błąd, bo relacje izraelsko-rosyjskie mają szerszy kontekst.
 • Pomnik Umschlagplatz w Warszawie
  27
  27
  Państwo izraelskie wykorzystuje do celów politycznych nauczanie o Holokauście – twierdzi Hanoch Kacir, dyrektor organizacji Metukenet.
 • Konferencja bliskowschodnia w Warszawie
  12
  15
  "Mamy grupę państw, które zebrały się w jednym miejscu i w kilku sprawach mają wspólne zdanie. To stworzyło nowy fakt geopolityczny na Bliskim Wschodzie" - mówi Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. 
 • Angela Merkel
  20
  13
  Sprawa Nord Stream 2 oraz fuzji Alstomu z Siemensem nie świadczy o tym, że Niemcy przestały się liczyć w Unii Europejskiej i że nie mają tu już nic do powiedzenia. Ale stanowią potwierdzenie tego, że nie wszystko jest robione pod ich dyktat. Nawet jeśli głos kanclerz Niemiec na wspólnotowej arenie wciąż znaczy bardzo wiele, to jej słowa nie są współczesnym wariantem powiedzenia „Roma locuta, causa finita”.
 • Michał Kołodziejczak
  12
  136
  Choć tego porównania nie lubi, Michał Kołodziejczak nazywany jest młodszą wersją Andrzeja Leppera. Oficjalnie jego ruch nie ma też ambicji, by stać się nową Samoobroną. Jednak z każdym miesiącem rośnie w siłę, bo na czele rolników znów stoi charyzmatyczny lider.
 • Kobieta w Arabii Saudyjskiej
  12
  5
  Z nieformalnych szacunków wynika, że każdego roku na ucieczkę decyduje się przynajmniej tysiąc mieszkanek Arabii Saudyjskiej. W ten sposób próbują ratować się przed śmiertelnym zagrożeniem ze strony rodziny. Tylko nieliczne mogą liczyć na wsparcie.
 • Robert Biedroń
  33
  99
  Przeczytam jeszcze trochę postbiedroniowej publicystyki, a pójdą mi synapsy, i to z hukiem. Eksplozja ta odbędzie się w proteście przeciwko marnowaniu nieprzyzwoitej ilości opiniotwórczej energii na sortowanie sceny politycznej za pomocą pojemników przysłanych dekady temu przez ciocię z Zachodu.
 • Irlandia Północna
  13
  15
  Sto lat temu wybuchła irlandzka wojna o niepodległość. Brexit może do niej dopisać nieoczekiwany epilog. P olicjanci z Anglii i Szkocji przeszli szkolenie, by w razie potrzeby 29 marca mogli zostać przerzuceni do Belfastu i mniejszych miast. Bo jeśli dojdzie do odtworzenia granicy między Wielką Brytanią a Irlandią, można spodziewać się poważnych zamieszek.
 • Korea Południowa
  6
  26
  Autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów" zapewnia, że między Polską, a Koreą Południową jest wiele podobieństw historyczno-politycznych. "My mamy Niemców i Rosjan, oni mają Japończyków i Chińczyków. Musimy mieć wrogów, żeby siebie dowartościować" - przekonuje w rozmowie z dziennik.pl sinolog, Marcin Jacoby. I mówi, dlaczego Koreańczykom, w przeciwieństwie do nas, udało się odnieść spektakularny sukces gospodarczy.
 • Wiceprezydent USA Michael Pence i prezydent RP Andrzej Duda
  50
  129
  Jest jedna tajemnica, której wyjaśnienie mogłoby ustawić Polaków na wiele stuleci. Tak aby żyli sobie spokojnie i dostatnio. Nie kłopocząc się co chwilę, czy któreś z ościennych mocarstw znów nie chce dobrać się Polsce do skóry. Ów sekret tyczy się sztuki zawierania strategicznych sojuszy.

 • Emmanuel i Brigitte Macronowie

  Jeśli nawet eksponat, to z genialną stylówką! Brigitte Macron w total looku dark blue. FOTO

 • Joanna Racewicz, Kinga Rusin i Lara Gessler

  Rusin znowu zdeklasowała konkurentki. Gwiazdy polskich mediów (i nie tylko) i ich kreacje na Balu Dziennikarza. FOTO

 • Victoria i Patricia Kazadi

  Kim jest 17-letnia siostra Patricii Kazadi?

Zobacz więcej