• Zestawy Patriot produkowane przez Raytheon
  20
  9
  Zaczęło się całkiem nieźle. Pod koniec marca, nieco ponad dwa miesiące po objęciu funkcji ministra obrony, Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostarczenie zestawów Patriot .
 • Marsz 11 listopada w Warszawie
  38
  5
  "Niespodziewanie od samego Marszu Niepodległości ważniejsze okazuje się to, dokąd może nas zaprowadzić kolejny. Choć na razie najbardziej zaskakuje fakt, że od dawna nie zaszło w III RP coś, za co prawie wszyscy mogą byś wdzięczni. Przy czym sprawą dyskusyjną pozostaje: kto, komu i za co?" - pisze Andrzej Krajewski. 
 • Jarosław Kaczyński
  9
  1
  "Pierwsza narracja PiS była taka, że pójdziemy jak tsunami. Nie udało się, więc teraz zostało to zamienione na twierdzenie, że fala narasta, a za cztery lata będzie jeszcze lepiej. Przy takim tempie wzrostu przejęcie władzy w gminach w całej Polsce zajmie niecałe pięćset lat" - mówi Jarosław Flis, socjolog i polityczny komentator.
 • Maciej Maleńczuk
  53
  103
  "W pewnym momencie wydawało mi się, że alkohol mi pomoże. Nie pomaga. Nienawidzę alkoholu, nienawidzę tego, że jestem alkoholikiem. I nie chciałbym pić, ale proszę mi powiedzieć, co ja mam robić w zamian, co zamiast" - mówi muzyk Maciej Maleńczuk w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Rafał Chwedoruk
  14
  6
  "Nowe pokolenie nie wyrasta ze sporu historycznego lat 90., nie pamięta początków konfliktu między PiS a PO. Pokolenie to mobilizuje się na razie okazjonalnie i głosuje niestandardowo: Kukiz, Palikot, Korwin-Mikke. To generacja o dużo niższym poziomie wspólnotowości. Można ją chwalić bądź ganić, ale będzie coraz liczniejsza i nie odnajduje się w obecnym podziale politycznym" - przekonuje politolog, prof. Rafał Chwedoruk. To dlatego nie ma w Polsce szans na klasyczny dwupartyjny model władzy. Choć jeszcze niedawno wydawało się to prawdopodobne.
 • Magazyn DGP 9.11
  6
  Chciałbym – zapewne nie ja jeden – by Święto Niepodległości stało się, wbrew wszystkiemu, nierzadko wbrew codzienności, świętem przeżywanej wspólnie radości. To jest przecież ta chwila, kiedy możemy i powinniśmy się cieszyć – najlepiej razem, w rodzinach, w lokalnych społecznościach, w politycznej wspólnocie – tym, nad czym szczęśliwie zazwyczaj już nie musimy rozmyślać, a co jest bezcenne: wolnością.
 • Prof. Witold Kieżun
  5
  1
  Urodziłem się w Wilnie dokładnie trzy lata i trzy tygodnie po ogłoszeniu Niepodległości naszej Ojczyzny. Wilno, które początkowo było stolicą Litwy Środkowej, uchwałą lokalnego Sejmu stało się województwem wileńskim Niepodległej Polski, mając 85 % ludności polskiej, 2 % litewskiej i bez mała ponad 10% żydowskiej.
 • Józef Piłsudski
  4
  8
  Fantastyczna koniunktura międzynarodowa sprawiła, że w 1918 r. na pewno powstałaby Polska, skoro na niepodległość wybiły się nawet malutki kraje nadbałtyckie. Jednak, gdyby nie odpowiedzialność ówczesnych elit, to wkrótce podzieliłaby los Ukrainy. Ta na ponowną szansę, by stać się suwerennym państwem, musiała czekać aż do 1990 r.
 • Michał Rusinek
  45
  4
  "Patriotyzm na czas pokoju to przede wszystkim odpowiedzialność za przestrzeń, w której żyjemy, rozumianą dosłownie oraz metaforycznie, czyli w sensie kultury czy języka. Jest w nim otwartość na innych, nie traktowania ich jak wrogów. To także postawa oparta na szacunku, dialogu i konsensusie" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michał Rusinek, który w swojej najnowszej książce dla dzieci "Jaki znak twój?" prezentuje nowe spojrzenie na patriotyzm przez pryzmat "Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy.
 • Viktor Orban i Donald Tusk
  15
  5
  Kongres Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach, to kolejny dowód na to, że Fidesz i Viktor Orbán, wbrew zapowiedziom, nie zostali zepchnięci na margines. Najpierw, ze wspólnej deklaracji EPL wykreślono odwołania do demokracji liberalnej, następnie nikt nie krytykował samego premiera Orbána, nie wspominał o siódmej rezolucji Parlamentu Europejskiego, która przecież dzięki głosom EPL uruchomiła przeciwko Węgrom Artykuł 7.
 • Anna Starmach

  Anna Starmach urodziła. Zdradziła płeć i imię dziecka

 • Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan

  A jednak ciąża? Zdjęcie zaokrąglonego brzucha Małgorzaty Rozenek wywołało lawinę spekulacji

 • Matthew Libatique

  Pobicie ratownika w Bydgoszczy. Napastnikiem okazał się... światowej sławy twórca zdjęć do "Venoma" i "Narodzin gwiazdy"

Zobacz więcej