• Nastolatka ze smartfonem
  C zęść szkół zabrania dziś wykorzystywania smartfonów i tabletów podczas zajęć, argumentując, że rozpraszają i w związku z tym utrudniają naukę. Z drugiej strony używanie tych urządzeń w trakcie lekcji – np. do wyszukania potrzebnych informacji – mogłoby pomagać w przyswajaniu wiedzy. Czy należy więc zabronić korzystania z nich podczas zajęć, czy też nie?
 • Sting
  4
  W świecie, w którym do władzy dochodzą populiści, muzycy wracają na front polityczny i społeczny. Także w Polsce
 • Łukasz Bąk
  2
  Hurra, "Wilk i Zając” wracają! Rosyjskie studio filmowe Sojuzmultfilm podało, że z okazji 50. urodzin kultowej bajki wyprodukuje 26 nowych odcinków. I mam szczerą nadzieję, że będą równie dobre, jak stare – wilk będzie jarał szlugi jeden za drugim, rozwalał z kopa kosze na śmieci, pił wódkę, w szufladzie trzymał magazyn "Playwolf” i targał zająca za uszy. A ten ostatni nadal będzie miał syndrom sztokholmski – popiskiwał jak nastolatka na randce w wesołym miasteczku i rumienił się już na sam widok swojego oprawcy.
 • Jan Wróbel
  7
  Państwo dobrobytu to jedna z idei, dzięki którym lewica dochodziła do władzy, przekonując – siebie i wyborców – że ma normalny program dla normalnych ludzi. Nie program rewolucji socjalistycznej, likwidacji własności prywatnej oraz anihilacji całych klas społecznych. "Państwo dobrobytu” brzmi sympatyczniej niż "dyktatura proletariatu” i stawia przed wygranymi akceptowalne cele do realizacji.
 • Paweł Kozacki, dominikanin Fot. Arek Markowicz
  7
  - Proces laicyzacji narastał, ale w pewnym momencie nastąpił wstrząs, już nic nie jest i nie będzie jak dawniej - mówi dominikanin Paweł Kozacki.
 • Kieliszki wódki
  7
  Rząd chce złupić Polaków – podrożeją papierosy i alkohol. Dzięki 10-proc. wzrostowi akcyzy na używki, której nowa stawka ma obowiązywać już od początku 2020 r., do budżetu państwa trafi blisko 1,7 mld zł. I... bardzo dobrze. Jeśli rządzący muszą gdzieś szukać dodatkowych pieniędzy potrzebnych na kosztowne programy socjalne, najlepiej znajdować je właśnie w kieszeniach tych, którzy przeznaczają je na wódkę i papierosy.
 • Adrian Zandberg
  42
  Rezygnacja PiS z forsowania ustawy kasującej pułap 30-krotności płatności składek na ZUS została przyćmiona przez emocje związane z exposé premiera i debatą nad nim. Ale tylko trochę. Komentatorzy mają świadomość doniosłości tego zdarzenia. Z jednej strony – merytorycznej. Mateuszowi Morawieckiemu będzie jeszcze trudniej złożyć najbliższy budżet. Ale też i politycznej. Przetestowano siłę koalicjanta, partii Jarosława Gowina.
 • Annette Hess
  35
  43
  Właściwie w każdej niemieckiej rodzinie milczano na jakiś temat związany z wojną. W mojej też – powiedziała w rozmowie z PAP Annette Hess, autorka wydanej właśnie w Polsce powieści "W niemieckim domu".
 • Piotr Walczak
  62
  Jesteśmy jedyną administracją w naszym kraju, którą obowiązuje tajemnica skarbowa. Dlatego nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy finanse mojego byłego przełożonego Mariana Banasia są lub były kontrolowane - mówi w rozmowie z DGP Piotr Walczak, szef KAS i nowy wiceminister finansów.
 • brexit
  1
  Jeśli Brytyjczycy zdecydują się wybrać kurs na deregulację, liberalizację rynku pracy, ceł czy podatków, to efektem może być rzucenie wyzwania europejskiemu modelowi społeczno-gospodarczemu. Wówczas UE musiałaby zacząć stosować podobne rozwiązania albo zwiększyć stopień protekcjonizmu – mówi DGP Przemysław Biskup, analityk ds. brexitu w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
 • Marcin Gortat

  Gortat na rajskich wakacjach z ukochaną. Sielankę przerwała agresywna małpa

 • Maciej Maleńczuk

  Maciej Maleńczuk i jego "Modlitwa psa". To nagranie promuje film o aferze Amber Gold

 • Katarzyna Skrzynecka

  Skrzynecka skrytykowana przez fankę: Myślałam, że dysponuje pani poczuciem humoru

Zobacz więcej