Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Niedziela Palmowa. Para prezydencka przyjechała do Lipnicy Murowanej. GALERIA

20 marca 2016, 18:41
Para prezydencka przeszła w tradycyjnej procesji na mszę świętą w zabytkowym kościele pw. świętego Andrzeja Apostoła. Wcześniej na rynku odbyło się święcenie palm wielkanocnych. - Cieszę się, że po raz kolejny mogę być w Lipnicy Murowanej na tym pięknym święcie, zarówno religijnym, jak i ludowym, głęboko i pięknie wpisanym w tradycję regionu - mówił prezydent Duda po uroczystościach kościelnych. Zwrócił uwagę, że tradycja przygotowywania palm wielkanocnych jest "pięknie podtrzymywana i rozwijana", biorą w niej udział całe rodziny. Dorasta kolejne pokolenie, które tę tradycję będzie kontynuowało - zauważył Duda.
Para prezydencka przeszła w tradycyjnej procesji na mszę świętą w zabytkowym kościele pw. świętego Andrzeja Apostoła. Wcześniej na rynku odbyło się święcenie palm wielkanocnych. - Cieszę się, że po raz kolejny mogę być w Lipnicy Murowanej na tym pięknym święcie, zarówno religijnym, jak i ludowym, głęboko i pięknie wpisanym w tradycję regionu - mówił prezydent Duda po uroczystościach kościelnych. Zwrócił uwagę, że tradycja przygotowywania palm wielkanocnych jest "pięknie podtrzymywana i rozwijana", biorą w niej udział całe rodziny. Dorasta kolejne pokolenie, które tę tradycję będzie kontynuowało - zauważył Duda. / PAP / Jacek Bednarczyk
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wziął udział w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Wieś słynie z organizowanego od 1958 r. konkursu na najwyższą palmę wielkanocną.
Reklama
Reklama
Tematy:
Niedziela palmowa Prawo iSprawiedliwość para prezydencka Lipnica Murowana PiS Andrzej Duda

Powiązane

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama