Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Cała Polska czyta konstytucję prezydentowi". KOD protestował, Andrzej Duda zjeżdżał na nartach

16 lutego 2017, 17:00
W czasie, gdy kolumna z Andrzejem Dudą podjechała pod stok narciarski, grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji namalowała na stoku narciarskim czerwoną farbą napis "Konstytucja" oraz rozpostarła transparent z napisem "Cała Polska czyta konstytucję prezydentowi". - Chcieliśmy przypomnieć prezydentowi, że prezydentura to nie tylko fajne imprezy, jeżdżenie na nartach, kupowanie sprzętu do nurkowania, rauty i bale, ale również praca i on jako prawnik powinien to rozumieć najlepiej, że wszystko musi się odbywać w granicach prawa. Naszym zdaniem pan prezydent łamie konstytucję przede wszystkim poprzez nie przyjęcie przysięgi trzech prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego - powiedział PAP jeden z działaczy KOD Michał Grzemowski. Na akcję szybko zareagowała policja, która zaprowadziła aktywistów na parking obok stacji narciarskiej, gdzie dalej pikietowali.
W czasie, gdy kolumna z Andrzejem Dudą podjechała pod stok narciarski, grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji namalowała na stoku narciarskim czerwoną farbą napis "Konstytucja" oraz rozpostarła transparent z napisem "Cała Polska czyta konstytucję prezydentowi". - Chcieliśmy przypomnieć prezydentowi, że prezydentura to nie tylko fajne imprezy, jeżdżenie na nartach, kupowanie sprzętu do nurkowania, rauty i bale, ale również praca i on jako prawnik powinien to rozumieć najlepiej, że wszystko musi się odbywać w granicach prawa. Naszym zdaniem pan prezydent łamie konstytucję przede wszystkim poprzez nie przyjęcie przysięgi trzech prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego - powiedział PAP jeden z działaczy KOD Michał Grzemowski. Na akcję szybko zareagowała policja, która zaprowadziła aktywistów na parking obok stacji narciarskiej, gdzie dalej pikietowali. / PAP / Grzegorz Momot
Prezydent Andrzej Duda w czwartek wziął udział w narciarskim V Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju. Prezydent dziękował, że panią prezydentową Kaczyńską upamiętnia się poprzez wydarzenie sportowe, w którym biorą udział dzieci.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama