Reklama
Warszawa
Reklama

Politycy i aktorzy kwestowali na rzecz ratowania zabytków Starych Powązek [ZDJĘCIA]

1 listopada 2019, 18:35
Również od lat biorący udział w zbiórce aktor Arkadiusz Bazak przyznał, że uczestniczy w niej z wielką przyjemnością. "Na warszawiaków zawsze można liczyć i muszę powiedzieć, że chętnie wrzucają pieniądze do puszki. Wsparcie kwesty jest naprawdę ważne, te pieniądze są wydawane na restaurację wspaniałych pomników pamięci. Te zabytki to świadectwo historii naszego miasta. Kiedy się przyjrzy kto tu spoczął, jaka wielka część historii za tym się kryje to chociaż przez to można się wzbogacić, pomyśleć i o współczesności i o tych, którzy odeszli. To wspaniała inicjatywa i dobrze, że trwa" - podkreślił. W ocenie aktorki Joanny Szczepkowskiej Stare Powązki to swoiste "miasto w mieście". "Prawdziwe miasto wspomnień i właściwie samej dobrej pamięci, bo pamiętamy o zmarłych tylko to co dobre. Także w tym mieście panuje pewien bardzo szczególny duch. Strasznie lubię to święto, bo tu jest taka prawdziwa wspólnota. To już moja kolejna kwesta, zawsze na nią czekam, bo można się spotkać z wieloma uśmiechami, które się odwzajemnia" - zaakcentowała w rozmowie z PAP.
Również od lat biorący udział w zbiórce aktor Arkadiusz Bazak przyznał, że uczestniczy w niej z wielką przyjemnością. "Na warszawiaków zawsze można liczyć i muszę powiedzieć, że chętnie wrzucają pieniądze do puszki. Wsparcie kwesty jest naprawdę ważne, te pieniądze są wydawane na restaurację wspaniałych pomników pamięci. Te zabytki to świadectwo historii naszego miasta. Kiedy się przyjrzy kto tu spoczął, jaka wielka część historii za tym się kryje to chociaż przez to można się wzbogacić, pomyśleć i o współczesności i o tych, którzy odeszli. To wspaniała inicjatywa i dobrze, że trwa" - podkreślił. W ocenie aktorki Joanny Szczepkowskiej Stare Powązki to swoiste "miasto w mieście". "Prawdziwe miasto wspomnień i właściwie samej dobrej pamięci, bo pamiętamy o zmarłych tylko to co dobre. Także w tym mieście panuje pewien bardzo szczególny duch. Strasznie lubię to święto, bo tu jest taka prawdziwa wspólnota. To już moja kolejna kwesta, zawsze na nią czekam, bo można się spotkać z wieloma uśmiechami, które się odwzajemnia" - zaakcentowała w rozmowie z PAP. / PAP / Marcin Obara
Ok. 250 przedstawicieli świata kultury, nauki, życia społecznego i politycznego bierze udział w trzydniowej kweście na rzecz ratowania zabytków Starych Powązek, która rozpoczęła się w piątek. Dbamy o to miejsce, bo tu jest kawałek naszej historii - powiedział PAP aktor Kazimierz Kaczor.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(4)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • 89uiok
    2019-11-01 20:53:17
    "Ok. 250 przedstawicieli świata kultury, nauki, życia społecznego i politycznego bierze udział w trzydniowej kweście na rzecz ratowania zabytków Starych Powązek, która rozpoczęła się w piątek." - kasta, ktora sie zblaznila i splamila do kosci, chce odzyskac w Polsce teren?
    2
    pokażodpowiedzi (3)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej