Do zdarzenia doszło w sobotę, gdy przygotowywany był pokaz chemiczny. Eksperyment miał być efektowny, jednak doszło do wybuchu.

Pracownik szkoły przeprowadzał doświadczenie z nadtlenkiem wodoru. Substancja miała spalać się niebieskim płomieniem, ale z niewidomych na razie przyczyn doszło do wybuch – powiedział PAP rzecznik wrocławskiej policji komisarz Wojciech Jabłoński.

Wybuch w liceum we Wrocławiu. Są ranni

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Siła eksplozji była na tyle duża, że odłamki szklanego naczynia raniły nastolatkę. Poszkodowane zostały również dwie osoby dorosłe. Cała trójka trafiła do szpitala.

Reklama

To obrażenia dłoni i twarzy; dziewczynka prawdopodobnie będzie musiała zostać poddana zabiegowi w zawiązku z obrażeniami oka – powiedział policjant.

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe; z budynku ewakuowano około 150 osób.

Szczegóły wypadku są obecnie wyjaśniane przez policję. Policja sprawdzi, które z procedur nie zadziały i dlaczego doszło do wybuchu – powiedział kom. Jabłoński.

Źródło: RMF FM, PAP.