Jak informuje "Press" imienna lista osób, które Leasing Team zamierza zwolnić grupowo trafiła do konsultacji z działającymi w firmie związkami zawodowymi.

Wśród nich znani dziennikarze z programów informacyjnych telewizji publicznej, m.in. Piotr Górecki (dawniej korespondent zagraniczny "Wiadomości", dziś dziennikarz TVP Info), Mirosław Cichy i Jarosław Kuś (reporterzy "Panoramy"), Magdalena Tadeusiak (do końca 2013 roku korespondentka TVP w Brukseli, potem wydawca bocznych "Wiadomości"), Agnieszka Borowska, Piotr Czyszkowski, Sławomir Matczak, Ewa Strzelec, Edyta Suchacka.

Jeśli telewizja ma dla mnie pracę, to dlaczego mnie nie zatrudnia, tylko zmusza do zakładania działalności gospodarczej? Skoro trzydzieści lat pracy mnie najwidoczniej nie wykreowało, to i działalność mnie nie wykreuje – mówi "Press" Piotr Górecki. - Działalność gospodarczą to mogłem założyć w 89 roku, miałbym dziś własną telewizję. Ale uległem głupiej idée fixe: marzyła mi się praca w telewizji publicznej – dodaje dziennikarz. Z TVP związany jest około 30 lat. 

Z 411 etatowych pracowników TVP których przeniesiono do LeasingTeam od lipca 2014 roku ponad 170 osób przeszło na własną działalność gospodarczą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Testy psychologiczne w TVP? Dziennikarze: Weryfikacja jak w stanie wojennym >>>