"Aroganccy i bezczelni śląscy separatyści"

2011-04-07 15:00 | Aktualizacja: 15:00
"Aroganccy i bezczelni śląscy separatyści"

"Aroganccy i bezczelni śląscy separatyści" / Inne)

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki atakuje na blogu Ruch Autonomii Śląska za pewną fotografię zamieszczoną na stronie internetowej. "To pokazuje z jednej strony jak bardzo aroganccy i bezczelni są śląscy separatyści" - grzmi Czarnecki.

reklama


"Ruch Autonomii Śląska, czyli separatyści idą po bandzie. Na stronie internetowej RAŚ Opole wisiało długi czas zdjęcie z młodym człowiekiem na tle tablicy z napisem w języku niemieckim <Zum Gedenken den Gefalen>, co oznacza <pamięci poległych> a nad tym niemiecki żelazny krzyż 1939- 1945. Obok flagi zdjęcia Śląska i ... Niemiec" - pisze europoseł PiS.

Czarnecki przypomina, że "fotka była eksponowana jeszcze kilka dni temu". Zniknęła ze strony po audycji w radiowej "Trójce". "Kuba Strzyczkowski w rozmowie z liderem autonomistów Jerzym Gorzelikiem zacytował mail od portalu narodowcy.net, w którym poinformowano o tej skandalicznej fotografii..." - pisze europoseł PiS.

"To pokazuje z jednej strony jak bardzo aroganccy i bezczelni są śląscy separatyści, a z drugiej jak ważną, pozytywną rolę mogą odgrywać polskie media, jeśli tylko będą chciały i potrafiły przeciwstawić się takim bezeceństwom, takiemu obrażaniu pamięci Polaków poległych z rąk Niemców podczas II wojny światowej. Trzeba tylko chcieć i móc, aby postawić tamę temu proniemieckiemu tupetowi" - grzmi na blogu Ryszard Czarnecki.reklama
Źródło: blog.onet.pl
Wypowiedzi: 64
1 2 3 4 ... 7 starsze
 • ~Nie hanys, nie gorol2011-08-17 11:07

  Nikt nikomu nie broni bycia Slazakami na Slasku tak jak i Pomorzonami na Pomorzu, Mazowszanami na Mazowszu itp. Broni sie jedynie tworzenia pesudo-narodow i pseudo-jezykow a argument o rusyfikacji i germanziacji Polakow jest zupelnie nietrafiony bo Polacy jako Narod to sa od ponad 1000 lat a Slazacy sa jego czescia jako zgermanizowane plemie zachodnio-slowianskie. Nie robcie z Polski Serbii gdzie tacy pseudo-historycy jak Wy potworzyli fikcyjne narody Bosni i Hercegowiny, Kosowa i Montenegro gdzie w rzeczywistosci sa to Serbowie. Sa rejony w Polsce gdzie jest duzo wyzsze bezrobocie jak na Slasku np. Mazury, do tego panstwo Polskie laduje w Slaskie kopalnie i huty setki milionow zlotych aby to wszystko funkcjonowalo jakos wiec darujcie sobie bajki i mity.

 • ~Jorg z Rudy2011-04-19 11:32

  Ktos nie wie co to jest rasizm.Rasizm jest to zakazywanie komus w tym wypadku Slonzokom odrebnej Narodowosci i tu rasistami sa Polacy.Niedawno Polacy tez nie mieli wlasnego i narzekali ze ich rusyfikuja i germanizuja,a teraz sami bronia nom Slonzokom bycia Slonzokami na Slonsku,nie ma Was wstyd Polacy ???

 • ~Jogi2011-04-08 19:21

  Szanowni Państwo.
  Po pierwsze RASiści to nie są prawdziwi Ślązacy tylko zakamuflowana opcja niemiecka
  PO drugie prawdziwi Ślązacy to ci którzy w powstaniach walczyli o polskość Śląska i teraz się nie odżegnują od polskości - poczytajcie sobie MOrcinka, Wańkowicza itd.
  Po trzecie nie ma narodu śląskiego- jest gwara śląska ale ta gwara jest gwarą polską a nie czeską a tym bardziej nie niemiecką.
  Po czwarte nie wolno obrażać Slązaków bo większość z nich nie poiera RASistów i są to lojalni obywatele Państwa Polskiego
  PO piate wreszcze to POwskie media dla celów politycznych zniekształciły wypowiedż Jarkacza i wmawiają że to co on powiedział o RASistach
  miałoby dotyczyć wszystkich Ślązaków . Przecież ta jego wpypowioedż dotyczyła właśnie RASistów a wyjęto ją z kontekstu. Hańbą jest , ze do tej oszczerczej nagonki przyłączy7ł się Buzek. Myślałem że jest uczciwszy a okazał się zwykłym oszustem i manipulantem

 • ~Jogi2011-04-08 19:11

  Ad Obeschlesier.
  Ty Obeschlesier wybierz się na wycieczkę do Wrocławia i obejrzyj nagrobki Piastów śląskich. Może wtedy uwierzysz że to co Goebbels i jemu podobni wbili ci do pustego łba , a mianowicie że Śląsk jest i był niemiecki , to propaganda i przekonasz się , zę Śląsk był polski ( tak jak słowiańskie były ziemie między Odrą i Łabą ) a to, ze przejściowo wpadł w łapy germańskie to nie powód żeby nadal tak było . Znowu ci się marzy Drang nach Osten debilu ?

 • ~Jogi2011-04-08 19:06

  Panie Ryszardzie niech Pan w końcu złoży doniesienie do prokuratury na RAS istów bo są podstawy prawne :
  Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju RzeczypospolitejPolskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalnośćzmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 • ~Agata2011-04-08 10:37

  Jak zwykle Rycho mówi pierdoły,nawet w jego wieku na naukę nie jest póżno,trzeba coś przeczytać a nie tylko słuchać prezesunia.

 • ~Slazoczka2011-04-08 00:24

  Jarek nigdy nie mial i nie ma racji. Precz z Jarkiem .K i calym pixsm!!!

 • ~...2011-04-07 23:19

  Nikt nie zauważył na zdjęciu flagi Niemiec i żelaznego krzyża z datą 1939-1945???

 • ~JurekP2011-04-07 22:03

  Precz z RASistami. Jestem Ślązakiem i jestem też Polakiem, STOP dzieleniu Ślązaków na lepszych i gorszych!

 • ~paluch2011-04-07 20:58

  Kaczyńskiemu może się uda skutecznie odłączyć Śląsk od Polski. Istnieje możliwość że inne regiony, te graniczące z Niemcami zechcą by ich przyłączono do RFN. Nie można mu zarzucić, że nie jest skutecznym politykiem. Boję się, że za jego przyczyną w spisie okaże się, że tu w Bytomiu jestem jako Polak mniejszością narodową. Może się zresztą okazać ze na całym Śląsku Polacy narodowości polskiej staną się mniejszością narodową.

1 2 3 4 ... 7 starsze

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV