"Aroganccy i bezczelni śląscy separatyści"

X

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki atakuje na blogu Ruch Autonomii Śląska za pewną fotografię zamieszczoną na stronie internetowej. "To pokazuje z jednej strony jak bardzo aroganccy i bezczelni są śląscy separatyści" - grzmi Czarnecki.

"Ruch Autonomii Śląska, czyli separatyści idą po bandzie. Na stronie internetowej RAŚ Opole wisiało długi czas zdjęcie z młodym człowiekiem na tle tablicy z napisem w języku niemieckim <Zum Gedenken den Gefalen>, co oznacza <pamięci poległych> a nad tym niemiecki żelazny krzyż 1939- 1945. Obok flagi zdjęcia Śląska i ... Niemiec" - pisze europoseł PiS.

Czarnecki przypomina, że "fotka była eksponowana jeszcze kilka dni temu". Zniknęła ze strony po audycji w radiowej "Trójce". "Kuba Strzyczkowski w rozmowie z liderem autonomistów Jerzym Gorzelikiem zacytował mail od portalu narodowcy.net, w którym poinformowano o tej skandalicznej fotografii..." - pisze europoseł PiS.

"To pokazuje z jednej strony jak bardzo aroganccy i bezczelni są śląscy separatyści, a z drugiej jak ważną, pozytywną rolę mogą odgrywać polskie media, jeśli tylko będą chciały i potrafiły przeciwstawić się takim bezeceństwom, takiemu obrażaniu pamięci Polaków poległych z rąk Niemców podczas II wojny światowej. Trzeba tylko chcieć i móc, aby postawić tamę temu proniemieckiemu tupetowi" - grzmi na blogu Ryszard Czarnecki.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: blog.onet.pl
  Powered by ContentStream
  • ~prawnik
   2011-04-07 17:13
   Jaro miał racje. Oczywiście media powiedziały ze on atakuje Ślązaków. Bzdura. Mówi o RAS i tego typu zagożeniach na terenie Polski. Inteligentny człowiek rozumie ale widać elektorat PO jest dość tępy.
  • ~Polak_Węgier
   2011-04-07 17:21
   Co ciekawe niedługo po tym zdjęcie ze strony RAŚ zostało zdjęte...
  • ~polka
   2011-04-07 17:21
   Brawo Kaczyński - wreszcie ktoś głośno zwrócił uwagę na RAŚ.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.