Premier dziękuje wyborcom, którzy poparli Bronisława Komorowskiego. Po posiedzeniu rządu Ewa Kopacz podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach prezydenckich, a zwłaszcza tym, którzy głosowali na Komorowskiego. Przypomniała, że było to 8 milionów głosów i zapewniła, że dopóki będzie kierować rządem i Platformą Obywatelską, głosy te nie zostaną zmarnowane.

Ewa Kopacz zapowiedziała, że Polska przyjmie chrześcijańskich uchodźców z Syrii. Na początek będzie to 60 rodzin. Premier dodała, że obecnie prowadzone są działania logistyczne, a Syryjczycy będą przyjmowani przy współpracy z samorządami.

Szefowa rządu zapowiedziała też, że zakłady, które zorganizują własny żłobek lub przedszkole, będą mogły odliczyć jego koszty od dochodu. Rząd przyjął odpowiednią nowelizację ustawy o podatku dochodowym. Premier dodała, że rodzice, którzy poślą swoje dzieci do zakładowych żłobków lub przedszkoli, otrzymają wolną od opodatkowania dotację.

Ewa Kopacz skomentowała też zapowiedzi ograniczenia praw wyborczych Polaków w brytyjskim referendum, dotyczącym pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Mówił o tym premier David Cameron. Szefowa rządu podkreśliła, że podczas ostatniego spotkania z brytyjskim premierem dała mu jasno do zrozumienia, iż prawa imigrantów nie mogą zostać uszczuplone. Ewa Kopacz dodała, że byłoby szkoda, gdyby Wielka Brytania znalazła się poza Unią Europejską.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy premier? Totalny reset? Rusza giełda nazwisk w PO>>>