Barack Obama wybrany na drugą kadencję

2012-11-07 06:13 | Aktualizacja: 06:16
Barack Obama

Barack Obama (Fot. STEVE POPE / PAP/EPA)

Prezydent Barack Obama wygrał wybory prezydenckie w USA zapewniając sobie rządy na drugą kadencję.




Około godz.23:30 (czasu lokalnego) Obama uzyskał potrzebne do zwycięstwa minimum 270 głosów elektorskich dzięki wygranej w stanie Ohio - podała telewizja CNN i inne amerykańskie media na podstawie częściowych, ale wiarygodnych obliczeń głosów.

Ohio to jeden ze stanów wcześniej "wahających się" (swinging states). Obama wygrał też w innych stanach "swingujących" Iowa i Wisconsin oraz w Oregonie i Nowym Meksyku.

Ogłoszona przez CNN reelekcja prezydenta wywołała euforię radości w Chicago, gdzie Obama ma swój główny sztab wyborczy i ma wygłosić przemówienie.

W sztabie wyborczym przegranego republikańskiego pretendenta do Białego Domu Mitta Romneya panuje żałoba.






PAP Źródło: PAP
Wypowiedzi: 19
  • ~precz z nwo2012-11-07 12:18

    W POlsce dzieje sie cos niedobrego. W TVN24 moj profil zostal "zablokowany"! bo zaden moj komentarz wiadomej tresci "PRECZ Z NWO" i Obama / "wyborami" w USA...nie zostal objawiony. Wstyd "wolnego" dziennikarstwa w POlsce. Jesli w TVP1 dokladnie polowa czasu zabiera temat cyrkowy pod nazwa "wolne wybory ludu" w hAmeryce to ja dziekuje bardzo.Dzieki i tej TV1 i TVN i "wolnej" POlsce...Nigdy nie oddalbym glosu na PiS ale na PO tez NIE! Precz z NWO - filmy Alex Jones-a to prawda i pokazuja jak dziala ta machina klamstwa, masonow, hiper-bogaczy itp.
    -Bildergerg Group rzadzi swiatem ,zadne tam ONZ i USA,to balwany i kurtyna!

  • ~prg2012-11-07 11:59

    Nie bardzo rozumiem sens tych wyborow. Prezydenta wybieraja elektorzy a nie spoleczenstwo. O ile dobrze wyczytalem Romney dostal wiecej glosow od spoleczenstwa niz Obama ale Obama dostal wiecej glosow elektorski i zostal prezydentem. Co to ma wspolnego z demokratycznymi wyborami???

  • ~Rf.2012-11-07 11:52

    No i w USA holota wygrala.

  • ~szogun2012-11-07 11:20

    żydzi na tym portalu oplakują Romeja bo ich interesy są zagrożone w polsce
    nie będzie wsparcia ameryki do złupienia przez żydów naszego kraju jak
    i niebędzie wsparcia dla izraelskiego terroryzmu na bliskim wschodzie ,co
    Obama nie mugł w pirwszej kadncje bo się obawiał kapitałóu żydowskiegoto zrobi teraz

  • ~precz z nwo2012-11-07 11:07

    Re ~Leośka2012-11-07 08:20
    Do poki sa ludzie tacy naiwni - wrecz glupi i wierza w diabelski plan USA i hAmeryki jako to ONI sa sila napedowa swiata to mamy wlasnie takie komentarze i LZY oszukanych murzynow (Afro-hAmerykanow) bo wygral "ich" kandydat. Smiechu warty cyrk. Zobaczcie film dokumentalny "Obama - wielkie oszustwo" na YouTube i przemyslcie dlaczego sa wszedzie wojny z udzialem NATO i "terrorysci". Kto potrafi,rzecz jasna!

  • ~Nso2012-11-07 09:26

    A kimże jest ten nieznany Obama, to jest marionetka w rekach masonerii, bankierów którzy tak naprawdę rządzą Ameryką. Jeśli chciałby coś zrobić samodzielnie to służby ujawnią aferę rozporową, albo stwierdzą że nie ma obywatelstwa USA albo molestował sekretarkę i marny jego koniec.
    USA będzie dalej prowadzić imperialne wojny ponieważ jest to w interesie ich sojusznika Izraela, pomimo iż te wojny niszczą gospodarkę USA i wizerunek tego kraju.

  • ~Leośka2012-11-07 08:20

    Wygrał Barac Obama bo tak zdecydowali Amerykanie.Słowa które Barac
    powiedział do swojej żony ...Kocham Cię Michel zabrzmiały jakby powiedział
    Kocham Cię Ameryko ! i to jest piękne.Myślę że w drugiej kadencji zrobi to co
    nie udało mu sie zrobić w pierwszej.( biedna nasza Fottyga )nie chciała polecieć
    popierać Ramseja? i ...teraz Obama ją nie poprosi

  • ~JMK2012-11-07 08:08

    Przegrał przez uścisk z mędrcem UE niejakim Wałęsą. A nasza dyplomacja to rzeczywiście same dyplomatolki.

  • ~Robnad2012-11-07 08:01

    nasze lewactwo odetchnęło z ulgą, tylko co to ma wspólnego z Polską?
    w każdym razie reset stosunków z Rosją lewackiego Obamy, zaowocuje dalszym utrwalaniem wpływów agentury wszelkiej maści z nadania KGB(między innymi lemingozy we łbach POmiotów),.i z błogosławieństwem Makreli.

    durny Romney nie potrafił wykorzystać blamażu Obamy(podpadającego pod zdradę) , z atakiem odłamu Al-Kaidy na ambasadę US 11 IX 2012 r. w Trypolisie, zakończonego śmiercią ambasadora..
    gentleman agreement nie obowiązuje z pastuchami.

  • ~zły2012-11-07 07:55

    tylko menele i złodzieje z całego z całego świat, mordercy indian, mogą głosować na takiego czarnego pajaca.zły