Jaka pogoda w Wielkanoc?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W tym roku świętować będziemy od 31 marca do 1 kwietnia. Wiele osób może zatem obawiać się o pogodę, która w tym czasie może być nieco kapryśna. Jak więc będzie pogoda w Wielkanoc?

Zmienna pogoda w marcu

Reklama

Tegoroczny marzec cechowała wyjątkowo zmienna pogoda. Jednego dnia mamy ocieplenie z temperaturą sięgającą niemal kilkunastu stopni na termometrze, kolejnego dnia z kolei wraca mroźne powietrze, a miejscami pada też śnieg. Możliwe, że tak zmienna pogoda będzie nam towarzyszyć również w kolejnych tygodniach. Jakiej więc pogody spodziewać się na Wielkanoc 2024?

Reklama

Najnowsza prognoza pogody na Wielkanoc, przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), wskazuje, że święta będą cieplejsze niż wcześniej zapowiadano. Tym samym można stwierdzić, że żadnego powrotu zimy nie będzie. Wręcz przeciwnie: spodziewane jest uderzenie ciepła. Miejscami temperatura może wzrosnąć do nawet 24 stopni Celsjusza.

Reklama

"Od wtorku zacznie robić się cieplej i to będzie wstęp do tego co czeka nas w pogodzie w kolejnych dniach. Od piątku prognozowana maksymalna temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza" - przekazało IMGW.

Wielkanoc prawie jak lato

Najnowsze prognozy IMGW wskazują, że świąteczny weekend będzie ciepły i słoneczny.

"Przed nami ciepłe Święta Wielkanocne!" - czytamy na profilu IMGW w mediach społecznościowych.

"Od piątku prognozowana maksymalna temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza" - przekazało IMGW / IMGW

Specjaliści oceniają, że w Niedzielę Wielkanocnąmożna liczyć nawet na 23-24 stopnie Celsjusza. Takie same wartości mogą się utrzymać również w Poniedziałek Wielkanocny.

Z prognoz wynika, że w ciągu dnia nie powinno być chłodniej niż 11 stopni Celsjusza.

We wtorek 26 marca IMGW podało kolejne informacje.

"Istnieje duże prawdopodobieństwo pobicia rekordu dla marca 25,6 st. C Nowy Sącz (1990 rok). Mogą to być również jedne z najcieplejszych Świąt Wielkanocnych w historii pomiarów" - czytamy.

Pogoda w Poniedziałek Wielkanocny

Synoptycy zapowiadają, że tegoroczna Wielkanoc będzie ciepła i słoneczna. Nie znaczy to jednak, że nie będzie padać, ponieważ miejscami spodziewane są opady.

Najspokojniej ma być w Niedzielę Wielkanocną: tego dnia słabe opady mogą się pojawić głównie na Wybrzeżu, jednak nie powinny być zbyt dokuczliwe.

Nieco więcej deszczu można się spodziewać w Poniedziałek Wielkanocny. Słabe opady mogą wystąpić na północy, w centrum i na południu Polski. W większości kraju będzie jednak ciepło i sucho.