TVN Warner Bros. Discovery został Strategicznym Sponsorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. "Ta znacząca współpraca podkreśla historyczne więzi między Warner Bros. a Polską oraz wspiera misję muzeum w szerzeniu wiedzy o bogatej historii i dziedzictwie Żydów polskich" - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

TVN Warner Bros. Discovery jest pierwszym Strategicznym Sponsorem nowego programu współpracy z biznesem "Made in POLIN". Program ten ma na celu budowanie długotrwałych relacji z firmami, które podzielają wartości i chcą wspierać misję Muzeum.

Polskie korzenie braci Warner, czyli Wonsalów

Bracia Warner, założyciele legendarnego studia filmowego, mają korzenie w Polsce. Urodzeni jako Wonsalowie, trzej bracia: Harry, Albert i Sam, wyemigrowali z Krasnosielca, niewielkiej miejscowości na Mazowszu. Czwarty z braci urodził się już w Kanadzie.

Ich niesamowita droga od skromnych początków do stania się pionierami hollywoodzkiego przemysłu filmowego jest upamiętniona w galerii "Dziedzictwo" w Muzeum POLIN. W 2024 roku w 100-lecie wytwórni bracia zostali uhonorowani dołączając do pozostałych 28 bohaterów i bohaterek ekspozycji. Galeria "Dziedzictwo" oddaje hołd ich wyjątkowemu wkładowi w światową kulturę i przemysł filmowy, ukazując jednocześnie ich polskie korzenie.

10-lecie wystawy o 1000-letniej historii Żydów polskich

W roku 2024 muzeum POLIN obchodzi 10-lecie stałej wystawy opowiadającej o tysiącletniej historii Żydów polskich. W ciągu ostatniej dekady stała się ona istotnym miejscem edukacji i refleksji, przyciągając miliony zwiedzających z całego świata. Dzięki współpracy z globalnym partnerem, jakim jest TVN Warner Bros. Discovery, wzbogacone zostaną programy edukacyjne i kulturalne.

TVN Warner Bros. Discovery i Muzeum POLIN zapraszają wszystkich do odwiedzenia muzeum i doświadczenia bogatej historii Żydów polskich, a także do odkrywania inspirującej historii braci Warner.