Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Wrak USS Hornet odnaleziony. Z jego pokładu przeprowadzono pierwszy nalot na Tokio [GALERIA]

13 lutego 2019, 17:59
Wrak USS Hornet odnalazła na Pacyfiku załoga statku badawczego Petrel. Okręt spoczywa na głębokości ponad 5 kilometrów. By odnaleźć wrak, naukowcy utworzyli siatkę poszukiwań, opartą zarówno na ostatnim kursie lotniskowca, jak i na danych z amerykańskich okrętów, które widziały USS Hornet po raz ostatni.
Wrak USS Hornet odnalazła na Pacyfiku załoga statku badawczego Petrel. Okręt spoczywa na głębokości ponad 5 kilometrów. By odnaleźć wrak, naukowcy utworzyli siatkę poszukiwań, opartą zarówno na ostatnim kursie lotniskowca, jak i na danych z amerykańskich okrętów, które widziały USS Hornet po raz ostatni. / shutterstock
Z pokładu tego lotniskowca wystartowały amerykańskie bombowce w pierwszym nalocie na Tokio. Okręt brał też udział w walkach o Midway i Guadalcanal. Japończycy zatopili go w 1942, teraz jednak wrak USS Hornet został odnaleziony przez amerykańskich badaczy z Paul Allen's Vulcan Inc.
Reklama
Reklama
Tematy:
Vulcan Inc. USS Hornet odnalezienie lotniskowiec wrak nalot Tokio
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Historyk WW II
  2019-02-13 19:39
  Pierwszy zbrodniczy atak terrorystyczny, przeprowadzony na cywilne { kobiety dzieci, szpitale, żłobki, przedszkola, dzielnice mieszkaniowe, drogi, mosty, dworce kolejowe, lotniska i elektrownie (tak jak potem Clinton w Serbii) } cele w Tokio.
  38
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • JM
  2019-02-13 16:13
  Ciężko uszkodzony przez japońskie samoloty. Z powodu braku możliwości odholowania, po opuszczeniu przez załogę, został dobity przez amerykańskie niszczyciele żeby nie wpadł w ręce Japończyków.
  0
  zgłoś
 • ferdkiepski
  2019-02-13 15:45
  To w końcu zatopiły go japońskie czy amerykańskie bombowce ?
  3
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama