PAP / Paweł Supernak
PAP / Paweł Supernak

Anna Maria Anders jest córką generała Władysława Andersa i piosenkarki Ireny Anders. Urodziła się, gdy generał Anders miał 60 lat, ale jak podkreśla, ojciec zawsze jej mówił, że jest jego ostatnią największą miłością życia.

Skąd pomysł na napisanie takiej książki? Na początku mnożyły się pytania o to, jaki w domu, prywatnie był generał, czy nosił kapcie? Anna Maria Anders odpowiada, że czuła się też zmęczona różnymi publikacjami o swoim ojcu w których było wiele plotek - stąd zrodziła się myśl o napisaniu książki o rodzicach. Zaznacza, że chciała opowiedzieć, w jakim domu się wychowała i ukształtowała. Książka opowiada o dzieciństwie, o polityce i ważnych generałach, ale także o przyjęciach i artystycznej duszy matki - Ireny.

Reklama

Córka generała Andersa daje przykład nowoczesnego patriotyzmu. Urodzona w Londynie, Polskę poznała jako dorosła osoba - zaznacza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Anna Maria Anders mówi piękną polszczyzną, jest wielką patriotką i ma czas opowiadać o rodzicach - przypomina Ołdakowski.

Książka Anny Marii Anders "Córka generała i piosenkarki" miała swoją premierę w Muzeum Powstania Warszawskiego.