Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Spacer śladami Powstania Warszawskiego - Stare Miasto

27 lipca 2013, 18:43
Walki na Starym Mieście - pierwszym rejonie Pierwszego Obwodu warszawskiego - toczyły się między 12 sierpnia a 2 września. Nim Niemcy zaatakowali powstańców w tym rejonie, upadła Wola i Ochota. Marszem grupy bojowej w kierunku Starego Miasta kierował gen. Heinz Reinefarth. Naprzeciw nim stały siły polskie - od strony Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych zgrupowanie "Leśnik", od strony północno-zachodniej - zgrupowanie "Radosław", od zachodu - zgrupowanie "Kuba-Sosna", od południowego wschodu - zgrupowanie "Róg".
Walki na Starym Mieście - pierwszym rejonie Pierwszego Obwodu warszawskiego - toczyły się między 12 sierpnia a 2 września. Nim Niemcy zaatakowali powstańców w tym rejonie, upadła Wola i Ochota. Marszem grupy bojowej w kierunku Starego Miasta kierował gen. Heinz Reinefarth. Naprzeciw nim stały siły polskie - od strony Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych zgrupowanie "Leśnik", od strony północno-zachodniej - zgrupowanie "Radosław", od zachodu - zgrupowanie "Kuba-Sosna", od południowego wschodu - zgrupowanie "Róg". / dziennik.pl
Zejdź z wytyczonych szlaków, spójrz inaczej na miejsca, które mijasz setki razy. Zobacz, jak wiele historii kryje się w bramach, w budynkach, w zaułkach. Zapraszamy na spacer po Starym Mieście śladami Powstania Warszawskiego. Oprowadza przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego, Szymon Niedziela.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Szymon Niedziela Muzeum Powstania Warszawskiego Stare Miasto Powstanie Warszawskie spacer Warszawa
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama