Reklama

Także na środę twórcy NaTemat.pl zapowiedzieli konferencję prasową, na której mają zaprezentować serwis Tomasza Lisa. Już dziś o serwisie pisze Przemysław Pająk w serwisie Spidersweb.pl: Gdyby odnieść wygląd Na Temat do polskich realiów, to serwis ma w sobie nieco klimatu TVN24.pl - ocenia Pająk, który miał okazję oceniać debiutujący serwis Lisa. Wygląd NaTemat.pl jest surowy i - jak twierdzi Pająk - Przeciętny portalowy czytelnik może być tym zaskoczony.

Blogi w serwisie ma prowadzić Justyna Kowalczyk (sport), Nergal (muzyka), Włodzimierz Cimoszewicz (polityka), czy Ryszard Petru (gospodarka).

Powstanie nowego portalu Lis zapowiedział w listopadzie. Sam określał go mianem polskiego "Huffington Post". Pulsujący opiniami i informacjami na wszystkie tematy. Ani prawicowy, ani lewicowy, ani liberalny, ani konserwatywny. Jak kawiarnia, w której spotykają się różni ludzie. Otwarty i tolerancyjny - tak filozofię portalu określa jego pomysłodawca, Tomasz Lis. Według jego zapowiedzi serwis ma połączyć blogi osób kształtujących polską debatę publiczną w różnych dziedzinach z artykułami dziennikarzy w redakcji.

Na początku lutego Lis stracił stanowisko redaktora naczelnego "Wprost". Wydawca tygodnika Michał Lisiecki na stronie internetowej pisma podziękował mu wówczas za prowadzenie "Wprost" przez ponad 20 miesięcy i życzył sukcesów w jego prywatnym przedsięwzięciu mediowym. Szanuję czyste reguły w biznesie i one są powodem mojej decyzji - napisał Lisiecki.

Reklama

"Huffington Post" to amerykański portal newsowy stworzony przez dziennikarkę Ariannę Huffington; istnieje od 2005 r. Można na nim znaleźć informacje m.in. na temat polityki, biznesu, rozrywki i kultury.