Michał Figurski najwyraźniej rozstanie się na zawsze z poranną audycją w Esce Rock. Jak podają wirtualnemedia.pl, Kuba Wojewódzki będzie prowadził poranne pasmo, ale z innym współprowadzącym. Jego nazwisko utrzymywane jest w ścisłej tajemnicy. Wiadomo tylko, że jest to - jak podaje serwis - "szeroko znana osoba niezwiązana wcześniej z rozgłośnią".

Reklama

Nie wiadomo również, jak będzie nazywać się nowy program. Nie zmieni się za to godzina emisji - audycja będzie nadawana w godzinach od 8 do 10, tak jak wcześniej "Poranny WF".

Zdjęcie poprzedniego programu z anteny i zastąpienie go odświeżoną formułą ma związek ze skandalem, jaki wybuchł po wypowiedzi Wojewódzkiego i Figurskiego. W jednej z audycji wyemitowanej w czasie Euro 2012 rzucali niewybrednymi komentarzami na temat Ukrainek, żartując z gwałcenia kobiet. Po tym programie Michał Figurski został odsunięty przez UEFA od prowadzenia imprezy przed finałowym meczem Euro 2012.

Obu prezenterów za słowa o Ukrainkach skrytykowało między innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rada Etyki Mediów, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na rozgłośnię 75 tysięcy złotych kary.