Prezesem stacji ma być Piotr Barełkowski, założyciel TV Biznes, a zastępcą redaktora naczelnego Tomasz Sakiewicz, który kieruje "Gazetą Polską".

Reklama

Wśród udziałowców telewizyjnego projektu znaleźli się prawicowi dziennikarze: Anita Gargas, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz czy Tomasz Terlikowski, a także niezależni przedsiębiorcy. - Kanał ma być źródłem rzetelnej informacji. Szanować widza. Chcemy przeciwstawić się propagandzie i cenzurze coraz agresywniej forsowanej przez największe media w Polsce oraz budować sferę wolności słowa w Polsce. Dlatego będziemy solidarnie wspierać nowopowstające niezależne media, a także upominać się o prawa tych już istniejących, a z powodów politycznych - dyskryminowanych. Chcemy stworzyć telewizję, która stanie się wiarygodnym źródłem informacji dla Polaków oraz źródłem informacji o Polakach dla świata. Telewizję rzetelną, nowoczesną i atrakcyjną - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Ewa Stankiewicz.

Telewizja Niezależna dostępna będzie w sieciach kablowych i na satelicie - spółka zamierza wkrótce złożyć wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję satelitarną. Start kanału jest planowany na przełomie kwietnia i mają 2013 roku,

Media okrzyknęły projekt Wildsteina i Sakiewicza telewizją PiS. Czy kanał będzie medialnym ramieniem partii? Jarosław Kaczyński publicznie zapowiedział, że "za jakiś czas będzie program 24-godzinny informacyjny, naszej strony".