Studio nowej telewizji informacyjnej tego dnia zostanie przeniesione do jednego z lokali na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Pierwsze skrzypce na wizji - oprócz prowadzących, m.in. Piotra Goćka i Joanny Lichockiej - będą grać właśnie Ewa Stankiewicz i redaktor naczelny “GPC”.

Reklama

Razem z Tomkiem Sakiewiczem będziemy rozmawiać z ludźmi na ulicy. To premiera naszego wspólnego cotygodniowego programu, którego formuła opierać się ma na rozmowach poza redakcją, bez cenzury i politycznej poprawności. Chcemy w nim poruszać współczesne tematy tabu, ale nie te udawane, dotyczące obyczajowości czy mniejszości seksualnych. Chodzi o autentyczne tematy tabu, jak prześladowania za poglądy polityczne, afery gospodarcze, brak odpowiedzialności politycznej. W mediach się je delikatnie i taktownie omija - zapowiada Ewa Stankiewicz.

“Studio otwarte” Stankiewicz i Sakiewicza najprawdopodobniej będzie nadawane na żywo.

Oprócz relacji z wydarzeń pod Pałacem Prezydenckim i z Krakowskiego Przedmieścia, gdzie w rocznicę katastrofy smoleńskiej przejdzie Marsz Pamięci i dwukrotnie wystąpi publicznie prezes PiS Jarosław Kaczyński, stacja zamierza też pokazać inne wydarzenia związane z uroczystościami upamiętniającymi tragedię. A trzeba przyznać, że w tym roku program obchodów rocznicy jest nadzwyczaj bogaty. Środowiska skupione wokół PiS zadbały o mobilizację elektoratu. I jego medialną oprawę.

TV Republika od rana niemal do północy będzie pokazywać na antenie relacje z mszy, koncertów i imprez artystycznych. Przypomni też fragmenty filmów dokumentalnych Stankiewicz, Gargas i Lichockiej.

TV Republika. Wildstein prosi o wsparcie>>>

Ale nie będzie to oficjalny start prawicowego kanału Bronisława Wildsteina i publicystów skupionych wokół “Gazety Polskiej”. Oficjalnie TV Republika ruszy dopiero w maju. Dlaczego?

Robimy próbną emisję, bo uważamy, że to potrzebne. 10 kwietnia jest jednym z takich dni, kiedy w Polsce będą się działy ważne rzeczy i chcemy tym wydarzeniom zapewnić rzetelną relację - mówi nam Stankiewicz.

Autorka “Trzech kumpli” twierdzi, że znakiem rozpoznawczym TV Republiki ma być rzetelność. Wokół tematu smoleńskiego krąży wiele kłamstw, ale to nie jedyna dziedzina, o której się masowo kłamie w mediach - kwituje dziennikarka.

Od 10 kwietnia stacja ma nadawać online. Wśród jej autorów są m.in. Tomasz Terlikowski, Rafał Ziemkiewicz, Anita Gargas czy były dziennikarz śledczy “Rzeczpospolitej”, obecnie w “Do Rzeczy” Cezary Gmyz. Ten ostatni zadebiutuje w roli... prezentera programu kulinarnego.

Jan Dworak o TV Republika i mediach "mętnego" nurtu>>>>