Czy dziennik Tomasza Sakiewicza zniknie z rynku? Zdaniem portalu 300polityka, wydawnictwo Forum S.A rozważa likwidację "Gazety Polskiej Codziennie". Pojawiły się bowiem poważne problemy z płynnością finansową. Jak informuje 300polityka, pracownicy nie dostali nawet grudniowych pensji, a spółka RUCH zażądała za kolportaż trzech milionów złotych z góry. Problemy finansowe przekładają się na stan osobowy - dziennikarze odchodzą do konkurencyjnych tytułów braci Karnowskich.

Reklama

Skąd wzięły się problemy finansowe? W ciągu ostatnich tygodni sprzedaż dziennika spadła aż o 24,8 proc. (rok do roku). Co prawda Tomasz Sakiewicz bronił się, pokazując dane, że w sprzedaży kioskowej "GPC" wciąż sprzedawała więcej egzemplarzy niż choćby "Rzeczpospolita". Niemniej jednak, tak poważny spadek musiał odbić się na kondycji finansowej pisma.

Kłopoty "GPC" oznaczają też problemy dla PiS. Upadek dziennika, kojarzonego z partią Jarosława Kaczyńskiego wzmocniłby pozycję mediów ojca Rydzyka, które nie opowiadają się ani po stronie PiS ani ziobrystów. Do tego, bez własnych mediów, jak uważa 300polityka, ugrupowanie będzie miało problem z mobilizacją elektoratu.