Największe zmiany zajdą w ramówce TVP Info. W drugiej połowie roku zarówno program informacyjny jak i programy regionalne doczekają się swoich kanałów na trzecim multipleksie. Prezes TVP Juliusz Braun liczy, że jesienią uda się stworzyć pełnowymiarowy program informacyjny przy równoległym nadawaniu programów regionalnych.

Reklama

Rozdzielenie tych treści, zdaniem Juliusza Brauna przyniesie korzyści zarówno przyszłemu kanałowi informacyjnemu, jak i programom z regionów. Prezes Telewizji Polskiej powiedział, że w tym roku ruszy kanał tematyczny dla dzieci.

Juliusz Braun zdradził, że w najbliższych dniach decyzję w tej sprawie podejmie zarząd Telewizji Polskiej. W nowym programie, według władz telewizji, mogą znaleźć się zarówno nowe jak i archiwalne treści, w tym kreskówki, teatr oraz programy edukacyjne. Kiedy nowy program będzie można zobaczyć w odbiornikach telewizyjnych? Tego władze Telewizji Polskiej nie zdradziły. Telewizja Polska nie będzie ubiegać się o koncesję na program społeczno-religijny, poinformował prezes TVP Juliusz Braun.