Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z internautów wypomniał administratorce serwisu Wykop.pl, podpisującej się nickiem Elfik32, komentarz, który kiedyś zamieściła pod tekstem "Pij spermę - będziesz żył!". Komentarz brzmiał: Faktycznie sperma musi mieć właściwości odmładzające ponieważ ostatnio coraz częściej słyszę pytanie: ‘a ty dziewczynko masz dowód osobisty?

Reklama

Wpis został usunięty, a osoba, która go zamieściła, została przez serwis zablokowana - relacjonuje serwis wirtualnemedia.pl. Internauci jednak stanęli okoniem i przypominali inne wpisy Elfik32, a także zamieszczone przez nią kiedyś w sieci nagie zdjęcia, wykonane wśród łanów zboża. Komentarze wciąż jednak były usuwane, a umieszczający je - banowani.

Internauci zmienili więc strategię i zaczęli wykopywać, czyli polecać w serwisie teksty na temat zboża. Efekt był taki, że w serwisie w weekend próżno było szukać innych tekstów.

Media

W obronie administratorski stanął dyrektor serwisu Michał Białek, który w komunikacie cytowanym przez wirtualnemedia.pl zapowiedział, że szykany wobec niej nie będą tolerowane. Choć nie wykluczył, że niektóre blokady zostały nałożone pochopnie - w takim wypadku mają zostać cofnięte. - Ania, jak każdy internauta, ma pełne prawo do zgłaszania treści, które naruszają jej wizerunek. Jednak z uwagi na zajmowane stanowisko, to tylko zaogniało sytuację, czego efektem jest niniejsza agro-afera - stwierdził Białek.

Internauci nie wyglądali jednak na przekonanych. - Baba nabroiła, nie widzę żadnych przeprosin ani administratorów ani jej. Widocznie liczycie, że sprawa rozejdzie się po kościach - komentował jeden z użytkowników.