Demonstranci rozpięli transparent z napisem Stop nazistowskiej propagandzie. W wystąpieniach podnoszono też wcześniejsze pretensje o nierzetelne - zdaniem mówców - prezentowanie przez BBC Polski i polskiej historii.

Reklama

Chodziło między innymi o program telewizji BBC "Stadiony nienawiści", w którym ukazano antysemickie hasła na murach Łodzi i Krakowa, a były czarnoskóry kapitan reprezentacji Anglii, Sol Campbellradził angielskim kibicom, aby nie ryzykowali wyjazdu na Euro 2012.

Jeden z działaczy grupy Polish Media Issues protestował też przeciw - jak to ujął - amnezji w sprawie wkładu Polaków w zwycięstwo nad Niemcami. Nie dalej jak tydzień temu w centrum Londynu odbyła się jednak parada 10 tysięcy weteranów z okazji Dnia Pamięci i polska grupa szła w niej niemal na samym początku. Wśród książek pod choinkę, wystawionych na froncie wielkiej księgarni przy Placu Trafalgaru, znajduje się też nowa monografia Powstania Warszawskiego pióra Asleksandry Richie.

W proteście pod BBC podniesiono też sprawę określenia polskie obozy koncentracyjne. Ale BBC użyła go tylko raz, w lutym 2009 roku, za co przeprosiła po interwencji polskiej ambasady.