CBŚ weszło do siedziby Ośrodka Technologii TVP.

Reklama

29 kwietnia Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wszczęła śledztwo z art. 305 Kodeksu Karnego, dotyczącego tzw. zmowy przetargowej i zleciła jego przeprowadzenie CBŚ - powiedział dziennik.pl rzecznik prasowy prokuratury, Zbigniew Jaskólski.

Rzecznik potwierdził także, że na wniosek prokuratury, zlecono dzisiaj CBŚ przeszukanie w siedzibie Ośrodka Technologii TVP. Prokurator Jaskólski zdementował jednak doniesienia, jakoby w trakcie dzisiejszego przeszukania dokonano jakichkolwiek aresztowań.

Telewizja Polska na razie nie chce komentować tej sprawy:

Potwierdzam, że CBŚ prowadzi postępowanie wyjaśniające na zlecenie prokuratury apelacyjnej. Czekamy na rozwój sytuacji - powiedziała nam rzeczniczka TVP, Joanna Stempień-Rogalińska.

Reklama

Ośrodek Technologii TVP istnieje od 2010 roku. Jednostka prowadzi i koordynuje działania spółki w obszarze mediów interaktywnych, technologii i emisji informatyki oraz telekomunikacji.

Reklama

Zwierzchnikiem ośrodka jest wiceprezes Marian Zalewski, który jako jedyny członek zarządu TVP, w nowych wyborach został wybrany na stanowisko wiceprezesa na kolejną kadencję.