Grzegorz Schetyna w Sygnałach Dnia mówił, że decyzja o odznaczeniu to sprawa sprzed objęcia przez niego urzędu. Tłumaczy, że projekt pojawił się w zeszłym roku, został zgłoszony przez ambasadora Polski w Lizbonie, został zaakceptowany przez Radosława Sikorskiego, ówczesnego szefa MSZ.

Reklama

Nagrody przyznaje prezydent Rzeczpospolitej - zaznaczył.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że order nadawany jest osobom z zagranicy, które mają zasługi dla naszego kraju. Dodał, że portugalska firma to dziesiątki tysięcy pracowników, setki milionów złotych zainwestowanych i silny związek z Polską. Odznaczenie miało zostać wręczone wczoraj, ale uroczystość została przesunięta przez MSZ na inny termin.

O Biedronce niedawno wspominała też Ewa Kopacz. Pani premier w wywiadzie dla TVP Info powiedziała, że "w Biedronce warzywa są super". Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach.

Wypowiedzi Ewy Kopacz i odznaczenie od szefa MSZ miało dla Biedronki i jej właściciela wymierną wartość. Jak wyliczył Instytut Monitorowania Mediów zapewniły one Jeronimo Martins promocję o rynkowej wartości 7,2 mln zł.