TVN wieczorem poinformował w rozesłanym do mediów komunikacie, że grupa powiększa skład zarządu i powołuje do niego Christiana Antinga ze skutkiem natychmiastowym.

Reklama

- W ramach tej funkcji pan Anting odpowiedzialny będzie za wszystkie działania spółki w zakresie Digital & e-Commerce, w tym za usługi Online Entertainment i OTT, e-Commerce i Retail oraz za TVN Ventures, część grupy zajmującą się przedsięwzięciami cyfrowymi. Zakres jego obowiązków obejmować będzie także działania związane z dystrybucją międzynarodowych kanałów grupy, w tym iTVN i iTVNExtra - czytamy w komunikacie spółki.

- Christian ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w TVN jak i innych przedsięwzięciach w obszarze rynku cyfrowego. Jego doświadczenie z pewnością będzie świetnym wzmocnieniem i wsparciem działań naszego Zarządu. W miarę jak TVN umacnia się na wiodącej pozycji na rynku VoD (wideo na żądanie), kształtowanie działań w zakresie Digital i e-Commerce na poziomie zarządu pozwoli naszym zdaniem na dalsze przyspieszenie rozwoju i wzmocnienie naszej pozycji rynkowej - cytuje spółka prezesa Markusa Tellenbacha w komunikacie.

Antig jest wieloletnim współpracownikiem Tellenbacha. Zanim przyjechał za nim do Polski w 2010 roku, by zasiąść w zarządzie Telewizji "n", pracował w firmie Tellenbacha w Zurichu. Obaj panowie byli też związani SBS Broadcasting oraz Premiere (obecnie Sky Deutchland).

Ostatnio Christian Anting sprawował funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za produkty i politykę programową, a od roku był dyrektorem strategicznym (CSO) oraz dyrektorem zarządzającym Digital i e-Commerce Grupy TVN.