Jak podają Wirtualnemedia.pl Ewa Wanat przebywa na zwolnieniu lekarskim, a o decyzji prezesa spółki dowiedziała się z dokumentów przesłanych pocztą.

Reklama

Tak, potwierdzam. Dostałam pocztą zwolnienie dyscyplinarne. Na razie nie chcę tego komentować - powiedziała portalowi Wanat.

Redaktor naczelna rozgłośni Ewa Wanat została zwolniona dyscyplinarnie z powodu jej wpisu facebookowego dotyczącego dzieci państwa Elbanowskich - poinformowała Jolanta Kaczmarek, prezes zarządu Polskiego Radia RDC. - W efekcie Radio RDC stało się celem ataków i zarzutów, co wpływało na negatywną ocenę i odbiór rozgłośni przez opinię publiczną - dodała.

Wpis krytykujący działania państwa Elbanowskich sprzeciwiające się posyłaniu sześciolatków do szkoły Ewa Wanat zamieściła na swoim profilu facebookowym pod koniec sierpnia. "Dlaczego polskie sześciolatki są głupsze od rówieśników z Włoch, Francji i Niemiec? A może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci?" - napisała dziennikarka.

Reklama

Ewa Wanat pełniła funkcję dyrektora programowego i redaktora naczelnego Polskiego Radia RDC od maja 2013 roku. Wcześniej, do kwietnia 2012 roku, była szefową TOK FM.