Od 2 września w Polskim Radiu RDC rusza nowa ramówka. Zachowując proporcję 50 do 50 w relacji słowa i muzyki, znajdą się w niej nie tylko audycje publicystyczne, czy dotyczące kultury i sztuki, ale także sportowe. Jak zapowiada szefostwo stacji - będzie też muzyka, którą trudno znaleźć gdzie indziej.

Reklama

W zamyśle twórców, RDC ma realizować klarowny przekaz radia publicznego - dla warszawiaków i mieszkańców Mazowsza - mądrego, o wyrazistym charakterze i stylu, radia ludzi otwartych na zmiany, nie epatującego tanią sensacją, politycznie uniwersalnego, rzetelnego i obiektywnego.

- Ma być regionalnym, publicystyczno-muzycznym radiem pierwszego i ostatniego wyboru. Nasz słuchacz dostanie tu wszystko, czego potrzebuje: newsy i publicystykę dotyczącą jego podwórka oraz problemów globalnych - zapowiada Ewa Wanat, Dyrektor Programu-Redaktor Naczelna RDC.

- Dostanie od nas dużo kultury – i tej dla drobnomieszczan i tej dla hipsterów. Dostanie sport, gospodarkę, psychologię, zdrowie, naukę, historię, gimnastykę poranną i odpowiedź na pytanie „Jak żyć?”. I trochę pieprzu – żeby potrawa nie była mdła – odrobinę seksu, swój portret w krzywym zwierciadle, garść niewygodnych tematów oraz trudnych pytań i oczyszczający śmiech – dodaje Wanat.

Nowa ramówka RDC będzie wspierana poprzez kampanię reklamową, której głównym motywem będzie „Poranek RDC” prowadzony przez Grzegorza Chlastę, a w piątkowej edycji przez Ewę Wanat.

Na antenie jesienią pojawią się nowe osobowości:

Tomasz Kwaśniewski - reporter Dużego Formatu i Newsweek'a, autor min. książki „Dziennik Ciężarowca”, prowadzący od poniedziałku do czwartku od 15.00 do 18.00 autorski program publicystyczny „Popołudnie RDC”,

Maciej Łubieński - współtwórca i scenarzysta już kultowego kabaretu „Pożar w Burdelu”, varsavianista, dziennikarz, prowadzący w piątki od 15.00 do 18.00 autorski program „Piątkowe Popołudnia”,

Michał Trzciński – DJ radiowy i klubowy, członek duetu Buenos Bros, prowadzący od poniedziałku do środy od 18.00 do 19.00 autorski program „Pałac Kultury”,

Michalina Furtak – wokalistka zespołu Tres B, dziennikarka muzyczna, współprowadząca we wtorki „Pałac Kultury”,

Rafał Betlejewski – performer, artysta parateatralny, założyciel Teatru Przezroczystego, prowadzący w soboty od 10.00 do 14.00 autorski program satyryczno-publicystyczny „Między Innymi Betlejewski”,

Tomasz Stawiszyński – absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, prowadził w TVP Kultura program „Studio Alternatywne” i współprowadził „Czytelnię”. Był szefem działu publicystyki w Newsweek'u oraz redaktorem działu kultura w Dzienniku. Autor dwóch tomików wierszy, prowadzący w niedziele od 10.00 do14.00 autorski program publicystyczny „Niedziela Filozofów, czyli potyczki z życiem”.

Andrzej Depko – doktor nauk medycznych, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Członek Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej oraz Polskiego i Europejskiego Zarządu Głównego Towarzystwa Seksuologicznego. Współautor i współprowadzący programy radiowe, współprowadzący z Ewą Wanat we wtorki od 22.00 do 24.00 program autorski „Wanat i Depko o seksie”

Mike Urbaniak - Dziennikarz i animator kultury. Pomysłodawca i współtwórca inicjatyw kulturalnych i kampanii społecznych. Współprowadzi Kibbutz Sztuki, promujący współczesną kulturę izraelską. Prowadzi bloga recenzenckiego „Panodkultury”, pisze dla Przekroju i Wysokich Obcasów.