Jeszcze niedawno wydawaniem "Przekroju" miała się zająć Fundacja. Na czele tygodnika miał stanąć Jarosława Knap, któremu Hajdarowicz powierzył też misję stworzenia Fundacji. Przez wiele lat Knap był jednym z najbliższych współpracowników obecnego właściciela "Rzeczpospolitej".

Reklama

Raczkowski rozstaje się z "Przekrojem">>>

Fundacja "Przekrój" miała działać w Krakowie, a miesięcznik miał się utrzymywać głównie z dotacji i subwencji.

Ale w ostatniej chwili plany uległy zmianie. Spółka Gremi Media - wydawca "Przekroju" - poinformowała w oficjalnym komunikacie, że w związku z poważnym zainteresowaniem ze strony inwestora wstrzymane zostają prace nad powołaniem Fundacji "Przekrój".

Obecnie prowadzone rozmowy dają szansę magazynowi "Przekrój" na rozwój w innym wydawnictwie - napisano w oświadczeniu. Spółka podała, że rozmowy z inwestorem są zaawansowane, ale więcej szczegółów na jego temat nie chciała się ujawnić.

Reklama

- Dowiedziałem się o tym na dwie godziny przed powołaniem Fundacji - powiedział Wirtualnemedia.pl Jarosław Knap, do wczoraj członek rady nadzorczej Gremi Media. Knap zrezygnował z zasiadania w radach nadzorczych wszystkich czterech spółek Grupy Gremi, a w wydanym oświadczeniu przeprosił za zaistniałą sytuację wszystkich, którzy zaangażowali się w misję tworzenia Fudacji "Przekroju".

Obecna redakcja kultowego tygodnika kierowana przez Marcina Prokopa i Zuzannę Ziomecką ma tworzyć pismo tylko do końca miesiąca. Ostatni numer przygotowany przez ten zespół ukaże się 30 września br.