To jeden z większych transferów w polskich mediach w ciągu ostatnich lat - chwali się Radio ZET. Od 1 września do zespołu rozgłośni dołączy Konrad Piasecki, który do tej pory prowadził polityczne wywiady w RMF FM.

Piasecki ma zastąpić Monikę Olejnik w audycji "Gość Radia ZET".

Reklama

Rozgłośnia informuje w komunikacie, że zarząd Grupy Eurozet zaproponował Olejnik kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu "7 Dzień Tygodnia". Dziennikarka nie przystała jednak na tę propozycję.

Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało – wyjaśnia Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia ZET.

- W imieniu Zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy, olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej – mówi Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.

Pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym "Gościa Radia ZET" był Andrzej Woyciechowski – założyciel stacji, a pierwszym gościem – profesor Leszek Balcerowicz. Po Woyciechowskim gospodarzami programu byli: Krzysztof Skowroński, Jacek Żakowski i Monika Olejnik.

Reklama

Stacja tak tłumaczy personalne zmiany:

- Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej. Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłych słuchaczy – podsumowuje Paszowski.

RMF FM nie komentuje tych zmian. Ne wiadomo, czy "Kontrwywiad" pozostanie na antenie i kto miałby zastąpić Piaseckiego.

Do sprawy odniosła się natomiast Monika Olejnik. Dziennikarka na swoim facebookowym profilu napisała: Odpowiadając na tysiące pytań i fantastycznych pozdrowień: Mam wspaniałe wspomnienia, ciekawe pomysły :) Dlatego śpię spokojnie i czuję się dobrze. W życiu ważny jest honor. Do widzenia do jutra :) Dziękuję